• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Netflix'ten, yasak isteyen Spielberg'e yanıt: Sinemayı seviyoruz

Netflix'ten, yasak isteyen Spielberg'e yanıt: Sinemayı seviyoruz
0 0

Çevrimiçin film ve dizi izleme platformu Netflix, Oscar ödüllerinde yarışmaması gerektiğini söyleyen ünlü yönetmen Steven Spielberg'e "Sinemayı seviyoruz" yanıtı verdi.

4 Mart 2019 Pazartesi 11:17

Netflix yapımı Roma filminin üç ayrı dalda Oscar ödülü kazanmasının ardından, platformla ilgili tartışmalar alevlendi. Platformun yasaklanmasına dair tutum alan bir isim de Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg oldu.

 

Ünlü yönetmenin, Netflix yapımı filmlerin Oscar ödüllerinde yarışmaması için Akademi'yle görüşmeler yürüteceği belirtildi.

 

Netflix de resmi Twitter hesabından isim vermeden Spielberg'e "Biz sinemayı seviyoruz" diye seslendi.

 

Sevdikleri başka şeyler olduğunu da söyleyen Netflix, bunları şöyle sıraladı: "Satın almaya her zaman gücü yetmeyen insanlar için ya da sinema salonu olmayan yerlerde yaşayan insanlar için erişilir olmak. Aynı anda her yerde, herkesin piyasaya çıkanlardan [film/dizi] hoşlanmasına izin vermek. Film yapımcılarına, sanatlarını paylaşmak için daha fazla yol sunmak. Bunlar birbirini dışlayan şeyler değil."

 

Alfonso Cuarón'un yönettiği Netflix yapımı Roma, ‘En İyi Yönetmen', ‘En İyi Görüntü Yönetmeni' ve ‘En İyi Yabancı Film' dallarında Oscar almıştı. Ancak ‘En İyi Film' ödülünü, Spielberg'ün dağıtımına katkıda bulunduğu ‘Green Book'a kaptırmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha