• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Orhan Pamuk'un 'Masumiyet Müzesi' romanı dizi olacak

Orhan Pamuk'un 'Masumiyet Müzesi' romanı dizi olacak
0 0

Türkiye'nin Nobel Edebiyat Ödüllü ilk ve tek yazarı Orhan Pamuk’un 2012 yılında yayımlanan romanı 'Masumiyet Müzesi', Amazon Prime tarafından diziye uyarlanıyor.

13 Temmuz 2022 Çarşamba 11:07

The Brand Age’in Ranini tarafından paylaşılan bilgiye göre, 'Masumiyet Müzesi' dizisi Erik Barmack yapımcılığında hazırlanıyor. Dizi projesi iki yıldır gündemde.

 

Netflix’in uluslararası yapımlarının hayata geçirilmesinde önemli bir rol üstlenen Barmack; 'Dark', 'The Rain', 'O Mecanismo', 'Sacred Games', 'Quicksand' gibi dizilerin yapımcısı olarak biliniyor.

 

Erik Barmack’ın aklında başrol olarak, Netflix’in Türkiye’deki ilk orijinal yapımı olan 'Hakan: Muhafız'da da başrol üstlenen Çağatay Ulusoy'un olduğu ifade ediliyor.

 

Dizide başrol oyuncusu olarak Kıvanç Tatlıtuğ'un adı da geçiyor.  

 

Orhan Pamuk’un 2012 yılında yayımlanan romanının Yapı Kredi Yayınları tarafından paylaşılan tanıtım yazısı şöyle:

 

“1975’te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen, İstanbullu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun’un hikâyesi: Hızı, hareketi, olaylarının ve kahramanlarının zenginliği, mizah duygusu ve insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüyle, ‘Masumiyet Müzesi’ elinizden bırakamayacağınız ve yeniden okuyacağınız kitaplardan biri olacak.

 

Masumiyet Müzesi’ni okurken yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizin derinden etkilendiğini ve kitabın rengârenk dünyasından hiç ayrılmak istemediğinizi göreceksiniz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha