• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Oyuncular Sendikası: Üyemiz Nihal Yalçın'ın sahnede maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyadaki haddini aşan söylemler kabul edilemez

Oyuncular Sendikası: Üyemiz Nihal Yalçın'ın sahnede maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyadaki haddini aşan söylemler kabul edilemez
0 0

58. Altın Portakal Film Festivali'nde Nihal Yalçın'ın konuşmasının Tamer Karadağlı tarafından bölünmesiyle başlayan tartışmalara ilişkin Oyuncular Sendikası'ndan açıklama yapıldı.

12 Ekim 2021 Salı 17:58

Oyuncular Sendikası, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali ödül töreninde Tamer Karadağlı'nın 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü alan Nihal Yalçın'a yönelik tutumuna ve Yalçın'ı hedef gösteren haberlere ilişkin bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “Ülkemizin en derin sorunlarından biri olan 'Kadın Hakları'na dikkat çeken Nihal Yalçın'ın gerek sahnede gerek sonrasında maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyada yer alan haddini aşan söylemler kabul edilemez” ifadeleri kullanıldı. 

 

Açıklamada ayrıca, Karadağlı’nın Nihal Yalçın’ın siyasi tutumuna dikkati çektiği açıklamasına da tepki gösterilirken, “Sahnede yapmış olduğu konuşma bağlamından koparılarak, konu reel politik alanlara çekiliyor ve üyemiz yıpratılmaya çalışılıyor. Hepsi daha önceden aşina olduğumuz, birebir yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz süreçler ama bunu kabul etmeyeceğiz, hiçbir zaman normalleştirmeyeceğiz” denildi.

 

'NİHAL YALÇIN'LA DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ'

 

Açıklamanın tamamı şöyle:

 

"58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde üyemiz Nihal Yalçın'ın yapmış olduğu konuşma esnasında, Tamer Karadağlı'nın sahne üzerindeki tutumu gündem konusu oldu. Ülkemizin en derin sorunlarından biri olan 'Kadın Hakları'na dikkat çeken Nihal Yalçın'ın gerek sahnede gerek sonrasında maruz kaldığı davranışlar ve sosyal medyada yer alan haddini aşan söylemler kabul edilemez.

 

Kadınlar yaşamın her alanında şiddetle, tacizle, baskıyla mücadele ediyor ve görüldüğü üzere hak arayışlarında dahi hala mobbing'e ve baskıya maruz kalmaya devam ediyorlar. Üyemiz Nihal Yalçın'ın yaşadığı durum tam olarak budur. Sahnede yapmış olduğu konuşma bağlamından koparılarak, konu reel politik alanlara çekiliyor ve üyemiz yıpratılmaya çalışılıyor. Hepsi daha önceden aşina olduğumuz, birebir yaşadığımız ve tanıklık ettiğimiz süreçler ama bunu kabul etmeyeceğiz, hiçbir zaman normalleştirmeyeceğiz. Üyemiz Nihal Yalçın ile dayanışma içerisinde olduğumuzu ve kendisine her türlü desteği sunacağımızı kamuoyuna bildiririz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha