• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Refik Anadol’un NFT eseri 21 milyon TL’ye satıldı

Refik Anadol’un NFT eseri 21 milyon TL’ye satıldı
0 0

‘Yeni medya sanatçısı’ Refik Anadol’un Barcelona’daki ünlü Casa Batllo evinin ön cephesini yeniden tasarlayarak ortaya çıkardığı ‘Casa Batllo: Yaşayan Mimari’ adlı dinamik NFT eseri açık artırmada 1 milyon 380 bin dolara (21 milyon TL) alıcı buldu.

11 Mayıs 2022 Çarşamba 11:57

New York Rockefeller Plaza’daki Christie’s Müzayede Evi’nde düzenlenen açık artırmada tek NFT eser olarak dikkat çeken ‘Casa Batllo: Yaşayan Mimari’ye son olarak 1 milyon 100 bin dolar teklif verilirken, komisyonlarla birlikte satışın 1 milyon 380 bin dolara mal olduğu açıklandı.

 

Barcelona’daki ünlü mimar Antoni Gaudi’nin simgesel eseri olan Casa Batllo’nun ön cephesini yeniden tasarlayarak dinamik bir ışık gösterisi ortaya koyan sanatçı Refik Anadol, eserinin aynı zamanda Barcelona’dan gerçek zamanlı iklim verilerini de kullanarak kelimenin tam anlamıyla yaşayacağını söyledi.

 

Etkinlik boyunca Claude Monet, Pablo Picasso, Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Bansky, Georgio Totto O’Keeffe ve Vincent Van Gogh gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserleri de açık artırmaya çıkarıldı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha