• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Şehir Tiyatroları'ndan ihraç edilen oyuncular görevlerine geri döndü: "Haksız bir şekilde atılmıştık, olması gereken dönmemizdi"

Şehir Tiyatroları'ndan ihraç edilen oyuncular görevlerine geri döndü:
0 0

"Hukuksuz yere işten atıldım, davam hala etmekte"

9 Mart 2020 Pazartesi 12:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şehir Tiyatroları’ndan ihraç edilen sanatçılar Burçak Çöllü, Pervin Bağdat, Cem Baza, Irmak Örnek, Ümit Bülent Dinçer, Gürkan Başbuğ, Ceren Hacımuratoğlu, Çimen Tunç Baturalp, Yasemin Güvenç, Gökçe Selim, Elvan Boran, Aydın Yıldız, Özgürefe Özyeşilpınar 3 yıl 7 ay sonra işlerine geri döndü.

 

T24'e konuşan avukat Erkut Güzel ihraç edilen tiyatrocuların işe iade davası açtıklarını belirterek, "Dava aslında daha önceden sonuçlanmıştı. Bir önceki İBB yönetimi işe iade başvurularını kabul etmedi. Seçim dönemine denk gelince bekleme sürecine girdik. Mahkeme kararı ile birlikte yeni yönetim oyuncuları yeniden işe aldı" dedi.

 

"Olması gereken göreve dönmemizdi"

 

İşe iade edilenler arasında bulunan oyuncu Pervin Bağdat ise karar ilişkin T24'e yaptığı açıklamada, "Haksız bir şekilde atılmıştık. Zaten olması gereken göreve dönmemizdi. Göreve dönmemiz adalet duygumuzu pekiştirdi. Sözleşmemizi imzaladık. Hem umutlu, hem mutluyuz. Ekrem İmamoğlu hep yanımızdaydı, süreci yakından izledi, bizi destekledi" dedi. 

 

"Hukuksuz yere işten atıldım, davam hala etmekte"

 

2013 yılında Sosyalist Enternasyonal’de yaptığı konuşma, basına verdiği demeçler ve sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gerekçe gösterilerek Şehir Tiyatroları’ndan ihraç edilen ve işe iade davası hâlâ süren Levent Üzümcü ise geçtiğimiz günlerde Şehir Tiyatroları'nın bir oyununda yer alması için kendisine teklifte bulunulduğunu ve kendisinin de kabul ettiğini açıklamıştı. Üzümcü sosyal medya hesabından "İBB’de ve dolayısıyla Şehir Tiyatrosu'nda demokrasiye inananların idareye gelmesiyle birlikte, Şehir Tiyatrosu sanat yönetimi benden bir oyunda yer almamı istedi, kabul ettim. Hukuksuz yere işten atılma davam ise hâlâ devam etmekte. Elbet çalınmış haklarımı alıp bir gün evime döneceğim" diye paylaşımı yapmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha