• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Selahattin Demirtaş: Yeni roman Eylül ortasında çıkacak, adı Efsun

Selahattin Demirtaş: Yeni roman Eylül ortasında çıkacak, adı Efsun
0 0

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni romanının eylül ayından çıkacağını ve adının Efsun olduğunu söyledi.

16 Ağustos 2021 Pazartesi 09:43

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisinin yasa ve hukuki olarak tutuklu olmadığını belirterek, “Siyasetin açık talimatlarıyla siyasi rehine olarak içeride tutuluyoruz. Rehineliğimize hukuki kılıf bulmaya bile gerek duymuyorlar artık” dedi.

 

Demirtaş, Gazeteduvar’dan İrfan Aktan’ın gündemdeki konularla ilgili sorularını cevapladı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin son kararına göre rağmen tutuklu olduğunun hatırlatılması üzerine Demirtaş, “Biz yasa ve hukuk gereği tutuklu değiliz. Siyasetin açık talimatlarıyla siyasi rehine olarak içeride tutuluyoruz. Rehineliğimize hukuki kılıf bulmaya bile gerek duymuyorlar artık. Bunu yapanlar, elbette ki suç işliyorlar ve hepsi mutlaka bir gün adil yargı önünde hesap verecektir. Biz de bu adalet mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

 

‘CEZAEVLERİ FİLLEN EZİYET MERKEZİNE DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA’

 

Demirtaş, cezaevleri koşullarında ciddi bir sınırlama ve tehdidin söz konusu olduğunu belirterek, “Biz bunları pek fazla gündeme getirmesek de maalesef cezaevleri fiilen birer eziyet merkezine dönüşmüş durumda. Zaten avukatlarım geçen hafta cezaevi koşullarımız nedeniyle Avrupa İşkencenin Önlenmesi Komitesine (CPT) resmi başvuru yaptılar. Hukuki her türlü hakkımızı sonuna kadar kullanıyoruz, kullanacağız.

 

‘YENİ ROMAN EYLÜY ORTASINDA ÇIKACAK’

 

Demirtaş, yeni romanının Eylül ayında yayınlanacağına işaret ederek, “Yeni romanınızı Dipnot Yayınevi’ne teslim ettiğinizi öğrendik. Romanınızın konusunu sorabilir miyiz? Yayın takvimi nedir, ne zaman okurla buluşacak?

 

Dipnot Yayınevi, yeni romanımın yayımı için son hazırlıkları yapıyor. Sanırım eylül ortası gibi okurla buluşacak. Şimdilik sadece romanın adının Efsun olduğunu söylemekle yetineyim. Sizler aracılığıyla tüm halkımıza tekrar selam, sevgi ve özlem duygularımızı iletiyoruz.” dedi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha