• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Star Wars 7: Güç Uyanıyor'dan yeni hasılat rekoru

Star Wars 7: Güç Uyanıyor'dan yeni hasılat rekoru
0 0

Dünya genelinde geniş bir hayran kitlesine sahip "Star Wars" serisinin yeni filmi "Güç Uyanıyor", 1 milyar dolarlık hasılata ulaşarak gişe rekoru kırdı.

28 Aralık 2015 Pazartesi 06:24

Bloomberg’in haberine göre, film bu hafta sonunda 1 milyar dolar gişe gelirine ulaşacak. ABD sinemalarında 18 Aralık’ta gösterime giren, uluslararası sinemalarda ise 16 Aralık’ta gala yapan film, Noel günü toplamda 890,3 milyon dolar gelir elde etmişti.

 

Araştırmayı Burbank analistleri yaptı. Daha önce bu kadar hızlı şekilde 1 milyar dolarlık gişe geliri elde eden son film Jurassic World oldu. Bu haziranda gösterime giren film 13 günde bu başarıyı elde etmişti.

 

Yeni Yıldız Savaşları filmi şimdiden Jurassic World’ün başarısını geride bıraktı. Filmin 1 milyar dolar gişe geliri elde edeceği tahmini ise film endüstrisinin en saygıdeğer araştırma şirketlerinden Rentrak Corp.’dan geldi.

 

CUMA GÜNÜ REKOR KIRILDI

 

Cuma günü yeni film ABD ve Kanada’da Noel Günü rekoru kırdı ve toplam 49,3 milyon dolarlık bilet satışına imza atıldı. 2012 yılında Yıldız Savaşları filminin yapımcı LucasFilm’i 4 milyar dolara satın alan Disney, seriden beş film daha yapmayı planlıyor. Seri şimdiden Walt Disney’in tüketici ürünleri satışını artırdı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha