• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Star Wars, Düğün Dernek 2’yi geçemedi

Star Wars, Düğün Dernek 2’yi geçemedi
0 0

‘Star Wars: Güç Uyanıyor’; Avrupa ülkeleri, Rusya, Japonya ve Avustralya’nın da aralarında olduğu birçok ülkede en çok izlenen film olurken Türkiye’de Düğün Dernek Sünnet'i geçemedi.

26 Aralık 2015 Cumartesi 13:07

Habertürk’ün haberine göre, dünyada ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ çılgınlığı yaşanıyor. Türkiye hariç! 200 milyon dolar bütçeli film, 1 haftada 760 milyon dolar hasılat elde ederken aralarında Avrupa ülkeleri, Rusya, Japonya ve Avustralya’nın da olduğu birçok ülkenin gişe sıralamasında ilk sıraya oturdu.


 
TÜM DÜNYADA ZİRVEYE OTURDU


‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ tüm dünyada gişesiyle diğer filmlere fark atarken sadece Türkiye’de yerli bir filme geçildi. Gösteriminin üçüncü haftasındaki ‘Düğün Dernek 2: Sünnet’ hafta sonunda 621 bin, ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ ise 334 bin kişi tarafından izlendi. ‘Düğün Dernek’in 3 haftalık gişesi ise 4 milyon 700 bin oldu.


TÜRKİYE’DE 2. OLDU


‘Düğün Dernek’ serisinin yönetmeni ve senaristi Selçuk Aydemir, Star Wars’un Türkiye’de hayran kitlesinin azımsanmayacak boyutta olduğunu belirtip ekledi: “Han Solo’nun Chewbacca’sı varsa Fikret’in de sanayi tipi tüpü var.”

 

‘Star Wars: Güç Uyanıyor’, birçok ülkenin gişe sıralamasında ilk sırada, Türkiye’de ise ikinci sırada yer aldı. Dünyada Star Wars, Türkiye’de ise ‘Düğün Dernek’ için uzun kuyruklar oluştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha