• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Temel İçgüdü'nün yönetmeni sessizliğini bozdu: "Sharon Stone yaptığımız şeyin gayet farkındaydı"

Temel İçgüdü'nün yönetmeni sessizliğini bozdu:
0 0

Stone filmde kendisine özel bölgelerinin görünmediğinin söylendiğini aktarmıştı.

9 Temmuz 2021 Cuma 15:28

Yönetmen Paul Verhoeven, 1992 yapımı Temel İçgüdü'deki (Basic Instinct) meşhur sahnede Sharon Stone'un iç çamaşırını çıkarması için kandırıldığı yönündeki iddialarına dair sessizliğini bozdu. 

 

Stone kaleme aldığı anılarında filmde özel bölgelerinin görünmeyeceğini sandığını söylemişti. Ancak filmin yönetmeni Verhoeven, 63 yaşındaki oyuncunun iddialarının akıl almaz olduğunu düşünüyor. 

 

The New York Post'un bildirdiğine göre 82 yaşındaki yönetmen şu ifadeleri kullandı:

 

"Yaptığımız şeyin gayet farkındaydı. Ona sahnenin öğrenciyken tanıdığım ve partilerde düzenli olarak külotsuz bacak bacak üstüne atan bir kadının hikayesine dayandığını söyledim. Arkadaşım vajinasını görebildiğimizi söylediğinde o kadın bize, 'Tabii ki o yüzden yapıyorum' demişti. Sonrasında Sharon ve ben benzer bir bölüm yapmaya karar verdik."

 

Stone, martta yayımlanan "The Beauty of Living Twice" (İki Kez Yaşamanın Güzelliği) kitabında sette kendisine aksinin söylendiğini ifade etmişti. 

 

Ünlü oyuncu kitabında kendisine hiçbir yerinin görünmediğin söylendiğini ve beyaz ışığı yansıttığı gerekçesiyle külotunu çıkarmasının istendiğini belirtmişti. 

 

Verhoeven kendi anılarının Stone'unkinden epey farklı olduğunu söyledi. 

 

"Benim anılarım Sharon'ınkinden çarpıcı biçimde farklı. Onunkilerin mümkünatı yok."

 

Yönetmen yine de Stone'la arasının iyi olduğunu ve zaman zaman mesajlaştıklarını söyledi.

 

Stone'un filme dair dile getirdiği iddialar arasında hak ettiği kadar para kazanamaması da yer alıyor. Filmde kendisine başrolde eşlik eden Michael Douglas'ın ciddi bir gelir elde etmesine rağmen Stone, Oscar Ödülleri töreninde giyeceği elbiseye yetecek kadar bile para kazanamadığını öne sürmüştü. 

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - ESRA GÜNGÖR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha