• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Usta şair Ataol Behramoğlu'ndan açlık grevi kararı!

Usta şair Ataol Behramoğlu'ndan açlık grevi kararı!
0 0

Açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için şair Ataol Behramoğlu bir günlük açlık grevi kararı aldı.

17 Haziran 2017 Cumartesi 11:55

75 yaşındaki şair Ataol Behramoğlu açlık grevinde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için bir günlük açlık grevi yaptı.

 

Malatya Kitap Fuarı'nda okurlarının kitaplarını imzalayan Behramoğlu'nun fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan Nuriye Gülmen, "Bu ülkenin onurlu aydınları var. Elbet Kazanacağız! Ataol Behramoğlu'na sevgi ve selamlarımızla" ifadelerini kullandı.

 

Türk edebiyatının duayen isimlerinden Behramoğlu, işlerini geri almak için başlattıkları açlık grevi 102. Gününe giren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça için bir video mesajı da yayınladı. Behramoğlu, "Eğer bu mücadele gasp edilen hakların geri alınmasıyla değil, yaşamların yitirilmesiyle, sakatlanmayla, sona ererse, devlet bu inatlaşmayı sürdürse, suçun ağırlığından ve suçun hesabını vermekten ebediyen kurtulamayacaktır" İfadesini kullandı.

 

Ataol Behramoğlu’nun mesajı şöyle:

 

"Nuriye Gülmen ve Semih Özakça arkadaşlarımızın yiğit direnişini çok büyük bir saygıyla fakat aynı ölçüde de büyük bir kaygıyla izliyorum. Son derece, çok büyük eşitsiz koşullarda bir mücadele bu. Bir yanda, güvenlik güçleri, ordusu, güdümlü yargısıyla devlet, diğer yanda gasp edilen haklarını geri almak için yaşamlarını ortaya koymuş iki genç insan. Eğer bu mücadele gasp edilen hakların geri alınmasıyla değil, yaşamların yitirilmesiyle, sakatlanmayla, sona ererse, devlet bu inatlaşmayı sürdürse, suçun ağırlığından ve suçun hesabını vermekten ebediyen kurtulamayacaktır."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha