• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Van Gogh tablolarıyla beyaz perdede canlanacak

Van Gogh tablolarıyla beyaz perdede canlanacak
0 0

Dünyaca ünlü Hollandalı ressam Vincent Van Gogh'un hayat hikâyesi, resimleri ve mektuplarının bir araya getirilmesiyle animasyon olarak beyaz perdeye taşınıyor.

2 Nisan 2016 Cumartesi 09:20

37 yaşındayken kendini göğsünden vurarak intihar eden tarihin gördüğü en büyük ressamlardan Vincent Van Gogh'un hayatı resimleriyle beyaz perdeye taşınıyor.

 

İlk fragmanı yayınlanan "Loving Vincent" (Vincent'i Sevmek) adlı film için Hollandalı ressamın 120'den fazla tablosundan esinlenildi. Film, Van Gogh'un fırça darbelerini anımsatan ve 100 ressam tarafından çizilen 12 yağlı boya tablonun art arda eklenerek birer saniyelik görüntüler oluşturmasıyla yaratıldı.

 

Filmin senaryosu ünlü ressamın yazdığı 800 mektup üzerinden yazıldı. Yapımcılığını Breakthru Films ve Trademark Films'in üstlendiği film, Van Gogh’un 125 yıl kadar önce yaşadığı çalkantılarla dolu hayatı, kariyerini ve yolunun bir şekilde kesiştiği insanları konu alıyor.

 

Yapımına 2012 yılında başlanan filmin gösterim tarihi henüz net değil. Projenin tamamlanması için Polonya’nın Gdansk şehrindeki merkez stüdyoda çalışmalar devam ediyor.

 

KAYNAK: Business HT

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha