• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Annem gibi erkenden ölmek istemedim"

0 0

Ünlü oyuncu Angelina Jolie annesini göğüs ve yumurtalık kanseri yüzünden genç yaşta kaybetmişti. Jolie bir itirafta bulunarak, "Çocuklarım büyürken yanlarında olma şansını değerlendirmek istedim" dedi.

25 Ekim 2019 Cuma 19:03

Tıpkı 2007 yılında 56 yaşında hayata veda eden annesi Marcheline Bertrand gibi göğüs ve yumurtalık kanserine yakalanma riskinin yüksek olduğunu öğrenince önce göğüslerini ardından da yumurtalıklarını ve rahmini aldıran 44 yaşındaki Jolie, bu konuda Time dergisi için bir makale kaleme aldı.

 

Üçü biyolojik, üçü de evlatlık altı çocuk annesi olan Jolie, annesinin hastalıkla savaşının, kendisinin de bu hastalığa yakalanmamak için geçirdiği operasyonların etkilerini anlattı.

 

Jolie, yaşadığı acı deneyimleri de anlattı. Güzel yıldız "Bir keresinde annem kemoterapi alırken yanında oturup elini tuttuğumu hatırlıyorum. Annem morarmaya başladığında da koşup hemşireyi çağırmak zorunda kaldım. Şimdi ise hangi kemoterapinin hangi hasta için daha iyi olduğunu belirleme ve korkunç yan etkileri düşürme şansı var" diye yazdı.

 

Büyükannesinin de aynı hastalığa yenik düştüğünü belirten Jolie, yapılan testler sonucunda kendisinin de aynı gene sahip olduğunu öğrendiğini belirtti. Kaleme aldığı makalede bunu da hayatının en acı gününde öğrendiğini yazdı.

 

"Annemin ölümünden sonra gerekli işlemlerin yapılması için hastane koridorunda beklerken doktoru yanıma geldi ve bana "Annene söz verdim, senin bu konudaki tıbbi seçeneklerini öğrenmeni sağlayacağım" dedi."

 

Yapılan testler sonucunda Angelina Jolie de tıpkı annesi, büyükannesi ve teyzesi gibi göğüs ve yumurtalık kanserine yakalanma riski olduğunu öğrendi.

 

Bunun üzerine bıçak altına yatıp önce göğüslerini aldırdı. Sonra da estetik operasyon geçirdi. Bütün dünyadan gizlediği bu olayı da sonra yazdığı bir makalede anlattı. Daha sonra da rahim ve yumurtalıklarını aldırdı.

 

Ünlü oyuncu 2013 ve 2015 yıllarında geçirdiği bu operasyonların ardından bu hastalıklar konusunda kadınları bilinçlendirmek için düzenlenen kampanyalarda görev almaya başladı.Jolie bu operasyonların kendisini nasıl etkilediğini de "Çocuklarım büyürken orada olma ve torunlarımı görme şansımı yükseltmek için seçim yaptım" diye anlattı.

 

Annesi Marcheline Bertrand'ın torunlarının hepsini görme şansı olmadığını ekmeyen Jolie, o sırada da onlarla oynamak ve ilgilenmek için çok hasta ve güçsüz olduğunu belirtti.

 

Annesinin öldüğünde 56 yaşında olduğunu belirten Jolie, büyükannesinin ise 49'lı yaşlarında öldüğünü yazarak "Umarım seçimlerim biraz daha uzun yaşamama izin verir" diye yazdı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha