• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Aşı olmadığı için konseri iptal edilen Yıldız Tilbe, aşısını oldu

Aşı olmadığı için konseri iptal edilen Yıldız Tilbe, aşısını oldu
0 0

“Aşıyı da PCR’ı da reddediyorum” dedikten sonra Kıbrıs’ta vereceği konser iptal edilen ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, aşısının ilk dozunu oldu.

8 Eylül 2021 Çarşamba 14:20

“Aşıyı da PCR’ı da reddediyorum” diyerek aşı karşıtı açıklamalarda bulunan şarkıcı Yıldız Tilbe, fikrini değiştirerek ilk doz aşısını oldu. Aşı yaptırmadığı için Yıldız Tilbe’nin 18 Eylül’de Kıbrıs’taki bir otelde vereceği konserin de iptal edildiği ileri sürülmüştü. Konserin verileceği otelin, aşı olmadığı için Tilbe’yi sahneye çıkarmadığı kaydedilmişti.

 

Posta gazetesinin haberine göre; sık sık yeni tip oronavirüs (Covid-19) aşısı karşıtı açıklamalar yapan Tilbe, “Korumayan aşıyı niye olayım? Ölürsem ölürüm, kalırsam yine öleceğim bir gün” diyen şarkıcı, gerekirse konserlerini iptal edeceğini de söylemişti.

 

Tilbe, “Aşıyı da PCR’ı da reddediyorum. Allah’ın dediği olur. İsteyen aşı olur istemeyen olmaz bu insanın tercih hakkıdır. Tüm yasaların kanunların üstündedir. İnsanın kişilik hakları dokunulmazdır. Konsere gidenlere PCR zulümden başka bir şey değil. Sinemada film izlemek için seyahat için PCR testi yapmak zulümdür. Ben kendi konserime giderken PCR testi olacağım, olmam ki. PCR da aşı da olmayacağım, çalışmam yasaklanacak mı, çalışamayacak mıyım?” demişti.

 

Yıldız Tilbe’nin bu açıklamalarından sonra 18 Eylül’de vereceği Kıbrıs konseri iptal edildi.

 

6 Eylül itibarıyla seyahate çıkmak, sinema, tiyatro ve konserlere gitmek için aşı kartı ya da PCR testi istenmeye başlanınca Yıldız Tilbe fikir değiştirdi, önceki gün ilk doz aşısını yaptırdı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha