• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Bülent Ersoy kendini savundu: Dört yıldır kürk almıyorum

Bülent Ersoy kendini savundu: Dört yıldır kürk almıyorum
0 0

Geçtiğimiz gün Bülent Ersoy'un, dört ay önce 'rönar arjante' cins gümüş tilki kürkü siparişi verdiği ve 'Diva' lakaplı sanatçının 55 tilkinin kürkünün kullanıldığı bu palto için 450 bin TL ödediği iddia edilmişti.

1 Mart 2021 Pazartesi 14:43

Önceki gün Bülent Ersoy, '55 tilkinin kürkü kullanılarak üretilen özel palto için 450 bin lira ödedi' iddiası magazin gündemine bomba gibi düşmüş. Başta ünlü isimler olmak üzere birçok hayvansever, Diva'ya tepki göstermişti. Yaşananların ardından 68 yaşındaki Bülent Ersoy, sessizliğini bozdu.

 

Posta'dan Suna Akyıldız'a konuşan Ersoy, “Ben hayatımda bu yaşıma kadar hiç yalan konuşmadım, konuşmam da. Ne kadar sevimsizleşeceğimi bilsem dahi bunu bile bile hep doğruları konuştum. Ve çoğu ünlü gibi ‘Bu gerçek değil, imitasyon’ yalanlarının arkasına sığınmadım. Sorulan sorular üzerine hep dürüstlüğümü muhafaza edip bunlar gerçek dedim. Ama zamanında alınmış olan şeyler de tabii ki bende baki" dedi.

 

"O KÜRK YENİ DEĞİL" 

 

Olay çıkaran kürk için “O üzerimdeki kürk, yıllar önce alınmıştı. Sanki yeni sipariş vermiş almışım gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor” diyen Diva, sözlerine “Ayrıca her sene kış aylarında bu tarz haberlerle taciz edilmekten de son derece rahatsızım" şeklinde devam etti.

 

Ersoy, "Türkiye’de ve dünyada gelmiş geçmiş yıllara baktığımız vakit nice hayvanseverlerin dahi kürk giydikleri görüntüleriyle ortadadır. 55 tilki yalanını kim çıkarmış neresinden uydurmuş şaşkınlık içindeyim. Bu arada işin özüne inersek aslında bunun 1 tilkisi de bir, 55 tilkisi de" ifadelerini kullandı.

 

Kürkçüsünün yıllardır giydiği kürkle fotoğrafını çekip yeniymiş gibi servis etmesine sinirlenen Bülent Ersoy, “Ama ben bunun neden olduğunu biliyorum. Bana karşı nefret söylemlerinin dozunu arttırmak için özellikle yapılıyor. Ki nefret arttıkça ilgi çoğalıp yapılan reklamasyonun çok başarılı olması adına...” dedi.

 

DÖRT YILDIR ALMIYOR 

 

2017’de “Bir daha kürk satın almama” sözü verdiğini dile getiren Ersoy, “Ben geçmiş yıllarda verdiğim söz üzerine o zamandan beri kürk almadım. Ama olanları da kapının önüne atacak halim yok. Bir insanın kürk satan dostu arkadaşı olması onun oradan her an alışveriş yapmış olduğunun göstergesi değildir. İşin özünü ve doğruluğunu bilmeden böylesine bir yargısız infaz yapıp konuyu infial haline getirme girişimini asla kabullenmiyorum" diye konuştu.

 

Linç edildiğini ve buna üzüldüğünü söyleyen Diva, “Bir insana beddualar edip ölümünü isteyecek duruma nasıl geldik ve nasıl bu kadar sevgisiz olabildik? Demek ki korona belası dahi insanları birbirine sevgi ile bağlayamamış. Çok yazık. Hakkımda söylenilen tüm kötü sözler sahiplerinindir” diyerek konuyu kapattı.

 

"ÇOK YÜKLÜ BİR BAĞIŞI KAYBETTİLER"

 

Ersoy, birkaç ay önce Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) yapacağı bağış ile gündeme gelmişti. Ünlü sanatçı, Nişantaşı’ndaki bir mağazadan iki kürk satın almış ve gazetecilere toplam değeri 2.5 milyon TL'yi bulan 22 kürkünü ÇYDD'ye bağışlayacağını açıklamıştı. Ancak Diva, dernek yönetiminden hiç beklemediği bir karşılık almıştı.

 

Dernek, Ersoy’un kürk bağışını kabul etmeyeceklerini, “ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Bu nedenle hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek elde edilen ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir" diyerek duyurmuştu.

 

Bunun üzerine açıklama yapan Bülent Ersoy, ÇYDD'yi vasiyetnamesinden çıkarttığını dile getirmiş ve "ÇYDD’nin tüzüğü gereği Atatürk’e uygun yaşadıklarını belirtiyorlar. Atamız da kürk giyiyordu. Ben Atatürk’ümle gurur duyuyorum. En büyük üzüntüm; Ona şarkı okuyamamak. Ben eğitime çok önem veririm. Onlar kız çocuklarını okutuyorlar diye bağışlamak istedim" demişti.

 

Ersoy, "Vasiyetimi değiştirdim zaten Mehmetçik Vakfı'na ve başka bir eğitim kurumuna daha bağış yaptım. Onlar bence ilgi çekmek için reddettiler. Bir daha da konuşmam. Telefonlarını da açmam. Çok yüklü bir bağışı kaybettiler" şeklinde konuşmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha