• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Bulunduğum yere sıkı çalışmayla geldim"

0 0

Dua Lipa, bir röportaj esnasında görünüşü hakkında yorum yapan röportajcıya karşılık verdi.

15 Ocak 2021 Cuma 18:01

Rolling Stone dergisinde yayımlanan yeni bir yazıda şarkıcıya görünüşünün "belki de belli bir gücü olduğu" söylendi.

 

Aynı yazı için verdiği ayrı bir ikinci röportajda Lipa, röportajcıya bu yorumu karşısında "biraz afalladığını" söyleyerek yanıt verdi.

 

Lipa, "Bunu neredeyse her gün düşündüm" dedi.

 

"Sevimli ya da güzel olmayı asla bir tür güç olarak görmedim. Bu asla kendimi özdeşleştirdiğim bir şey olmadı ve elbette saygısızlık etmek istemem ama, bir nevi haksızlık edilmiş gibi hissediyorum çünkü bulunduğum yere bunun sayesinde gelmiş gibi hissetmiyorum."

 

Lipa şöyle devam etti:

 

"Son derece çalışkan ve azimli biriyim ve bence bugün burada olmamın sebebi bu, çalışkanlığım ve azmim. Bunu netleştirmek istedim çünkü kafamda dönüp duruyordu."

 

Röportajcı daha sonra Lipa'dan özür dilediğini yazdı.

 

Röportajın başka bir yerinde Lipa, geçen yıl Grammy Ödül Töreni'nden sonra Los Angeles'taki bir striptiz kulübünde partiye katıldığı için nasıl eleştirildiğini, hayranlarının o dönem kendisini kadınları sömüren bir sektörü desteklemekle suçladığını anlattı.

 

O sırada aldığı tepkilere dair Lipa, "Sadece eğer feministseniz bütün çalışma alanlarındaki kadınları desteklemeniz gerektiğini düşünüyorum" dedi.

 

"Seks işçilerini desteklemeliyiz, yaptıkları işin onların seçimi ve hakkı olduğuna inanmalıyız. Bence insanların kadınları işlerine geldiğinde, nasıl desteklemek istediklerini seçmesi epey ikiyüzlüce. Bu gerçekten de erkek bakış açısından kaynaklanan başka bir kadın düşmanlığı biçimi."

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - İREM ORAL

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha