• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Hiç kimse nefret ederek doğmaz"

0 0

ABD’nin Minneapolis kentinde George Floyd'un ırkçı cinayete kurban gitmesi tepkilere neden oldu.

3 Haziran 2020 Çarşamba 16:28

Gözaltına alındığı sırada yüzüstü yerde yatarken bir polisin diziyle boğazına baskı yaparak Afro-Amerikalı George Floyd'un ölümüne yol açması ABD’yi ayağa kaldırdı. Tepki amacıyla sokaklarda gösterilerin yapıldığı olaya ünlüler de kayıtsız kalmadı. Son olarak, dünyaca ünlü oyuncu Dakota Johnson tepkisini, Nelson Mandela'nın "Hiç kimse, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret ederek doğmaz; nefret öğretilir" sözleriyle dile getirdi.

 

Nelson Mandela'nın "Hiç kimse, başka bir insanın ten rengi, geçmişi ya da dini yüzünden ondan nefret ederek doğmaz. İnsanların nefreti öğrenmesi gerekir. Eğer onlara nefret öğretiliyorsa, sevgi de öğretilebilir. Çünkü sevgi insan kalbine, karşıtına kıyasla çok daha doğal gelir" sözlerine yer vererek şunları söyledi:

 

"Hiçbir insanın ten rengi nedeniyle hayatının tehdit altında olması ya da hayatını kaybetmesi anlaşılır değil, korkunç ve kesinlikle kabul edilebilir değil. Yeter artık. Uyanalım ve bu dünyanın, kültürümüzün ve yanlış hükümetin bu sinsi ırkçılık hastalığına karşı uyanık kalalım."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha