• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Kadın oyunculara tecavüzden ceza alan yapımcının koronavirüs testi pozitif çıktı

Kadın oyunculara tecavüzden ceza alan yapımcının koronavirüs testi pozitif çıktı
0 0

ABD'de birçok kadına taciz ve bazılarına da tecavüz etme suçundan hapis cezasına çarptırılan yapımcı Harvey Weinstein’ın koronavirüs testi pozitif çıktı.

23 Mart 2020 Pazartesi 14:37

CTV News'da konu ile ilgili yer alan haberde, "İtibarını yitiren Hollywood zengini Harvey Weinsten'in koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı" ifadeleri dikkat çekti.

 

68 yaşındaki Weinstein, tecavüz ve cinsel saldırı suçlamalarıyla 23 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

Yapımcının virüsle enfekte olduğu haberi ilk olarak yerel yayın yapan Niagara Gazette'de yayımlandı.

 

Bir süre önce cezasını çekmek için, New York City'nin 560 kilometre uzağında bulunan Buffalo'daki bir cezaevine gönderilen Weinstein, transferden önce Rikers Island cezaevindeyken göğüs ağrısı nedeniyle Manhattan'da bir hastanede tedavi altına alınmıştı.

 

Çok sayıda tutuklunun bir arada tutulduğu cezaevlerinin koronavirüs salgını için 'uygun' ortamlar olduğu belirtilirken, Rikers ve New York'taki Sing Sing cezaevlerindeki bazı infaz koruma memurlarının koronavirüs testleri de pozitif çıkmıştı.

 

ABD'de şu ana kadar tespit edilen vaka sayısı 33 bin olurken, virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı ise 417. 

 

Weinstein, şubat ayında cinsel saldırıdan birinci derece, tecavüzden ise üçüncü derece suçlu bulunmuştu. 

 

Yapımcı, 2013 yılında aktris Jessica Mann'a tecavüzden ve 2006 yılında da asistanı Mimi Haleyi'ye zorla oral seks yapmaktan suçlu bulundu.

 

Aralarında Angelina Jolie ve Salma Hayek gibi oyuncuların da bulunduğu çok sayıda Hollywood aktristi, Weinstein'a cinsel istismar suçlaması yöneltmiş, ardından da kadınlar tüm dünyada yaşadıkları taciz ve tecavüzü anlatan #MeToo kampanyası başlatmıştı.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha