• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Kargodan koronavirüs kapmış olabilirim"

0 0

Oyuncu ve yazar Başak Sayan, 10 gün önce yakalandığı koronavirüsü yendiğini duyurdu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Sayan, "Eve kargo geliyor. Haftada bir alışveriş günü. Oradan kapmış olabilirim" dedi.

22 Ocak 2021 Cuma 13:14

Günlerini ailesiyle birlikte Şile'deki yazlık evinde geçiren oyuncu ve yazar Başak Sayan, 10 gün önce koronavirüse yakalandığını ve atlattığını açıkladı.

 

2014 yılında Murat Vardal ile evlenen Sayan, koronavirüsü yenmesinin ardından sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

 

Evden çıkmadığı halde koronavirüse yakalandığı anlayamadığını ifade eden Başak Sayan, şu ifadeleri kullandı:

 

Her hastalık kişinin zihinsel bir durumunun dış dünyadaki yansımasıdır. 10 gün önce idrar yolu enfeksiyonu geçirirken konulan koronavirüs teşhisiyle birlikte odama kapanıp, karantinada zaman geçirirken neden evden dışarı hiç çıkmadığım halde ve evde başka kimse pozitif olmadığı halde hastalandığımı anladım. 

 

"BİRAZ DAHA AKILLANDIM"

 

Bir süredir o kadar yorgundum ve her şeye koşturmaktan o kadar bitkin düşmüştüm ki Murat’a sürekli 'Benim biraz durmaya, yalnız kalmaya ihtiyacım var. Birkaç gün hiçbir şey yapmadan bomboş durmam gerek' diyor ama arkasından 'Nasıl olacak? Çocuklar var, sorumluluklar var' diye bunun imkansız olduğunu tekrarlayıp, duruyordum. Ve birden kovid teşhisi kondu. 

 

Hiç semptomsuz geçirdiğim hastalığımla odamda karantinayken özlediğim o durma, hiçbir şey yapmama hissini sonuna kadar yaşadım. İlk 3 gün günde 16 saat uyudum. Uyandığımda kitap okuyor, film izliyor ve yalnızlığın tadını çıkartıyordum.

 

Karantina bittiğinde o kadar dinlenmiş ve yenilenmiş hissediyordum ki kendimi, şükrettim bu sürece. Bela dediklerimizin de bir nedeni var hayatta. Neticede yenilenmiş, dinlenmiş olarak yeniden kolları sıvadım. Ancak biraz daha akıllandım şimdi. 

 

"KENDİME SÖZ VERDİM"

 

Durmaya ihtiyacım olduğunda durmaya, yalnız kalmaya ihtiyacım olduğumda bunu yapmaya söz verdim kendime. İşler bensiz de yürüyormuş bir şekilde... Her insan kendi cennetini de, cehennemini de kendi yaratıyor neticede.

 

Eğer sizi sıkıştıran bir hissiniz varsa kulak verin ona. Zira vermediğiniz zaman o duygu yaşamınızda var olabileceği bir yol buluyor kendine. Herkese kucak dolusu sevgilerimle...

 

Hastalığı semptomsuz geçiren 43 yaşındaki ünlü oyuncu, karantinada yalnız kalmanın kendisine iyi geldiğini dile getirdi.

 

"KARGODAN KORONAVİRÜS KAPMIŞ OLABİLİRİM"

 

Ares ve Milan adında iki çocuğu olan Sayan, bir takipçisinin, "Bu kadar izole yaşamaya rağmen nasıl ve neden oldu?" sorusuna ise, "Eve kargo geliyor, haftada bir alışveriş günü. Oradan kapmış olabilirim" şeklinde yanıt verdi.

 

ŞİLE'YE YERLEŞMİŞTİ

 

'Çılgın Bediş', 'Gurbet Kadını', 'Derman Bey' ve 'Yaprak Dökümü' gibi bir döneme damgasını vuran dizilerde rol alan oyuncu Başak Sayan, gözlerden uzak, ailesiyle sakin bir yaşam sürüyor.

 

"ORGANİK BİR YAŞAM SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

 

Anne olduktan sonra oyunculuğa veda eden Sayan, Şile'ye yerleşmişti.

 

Oyunculuktan sonra yazarlığa ağırlık veren Başak Sayan, "Uzun bir süredir çocuklarla beraber Şile'deki evimizde kalıyoruz. Ormanın içinde kalabalıktan uzakta organik bir yaşam sürmeye çalışıyoruz" demişti.

 

Ünlü oyuncu, "İşlerim oldukça İstanbul'un merkezine geliyorum, bitince hemen tekrar Şile'nin yolunu tutuyorum" şeklinde konuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha