• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Mehmet Ali Erbil taburcu oldu: Yürüyebileceğimi hiç düşünmemiştim

Mehmet Ali Erbil taburcu oldu: Yürüyebileceğimi hiç düşünmemiştim
0 0

Banyoda düşüp hastaneye kaldırılan ardından da 'kaçış sendromu' hastalığı nükseden oyuncu ve sunucu Mehmet Ali Erbil, 9 ay sonra taburcu oldu. Ayrıca Erbil'in kızı Yasmin Erbil babasının son fotoğrafını da sosyal medyadan paylaştı.

2 Temmuz 2019 Salı 18:30

Geçtiğimiz yıl ekim ayında evinde düşerek yaralanması sonucu kaburgaları kırılan ve 'kaçış sendromu' hastalığı nükseden Mehmet Ali Erbil taburcu olduktan sonra açıklamalarda bulundu. Erbil, "Herkese teşekkür ediyorum. Allah'a hep dua ettim en azından sol elimi kullanabileyim diye, iki elimde de iyileşme oldu. Yürüyebileceğimi hiç düşünmemiştim. Bildiğim bütün duaları okudum. Bilmediklerimi de öğrendim. Doktorlar hastaneden çıkabileceğimi söyledi ama bir ay daha kalmak istiyorum bana iyi bakıyorlar" dedi.

 

Erbil'in kızı Yasmin Erbil, babasıyla birlikte yer aldığı fotoğrafı Instagram sayfasında paylaştı.

 

 

Kaçış sendromu nedir?

 

Kaçış sendromu hastalığı, (Capillary leak syndrome) kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren, damarlardan protein, mineral ve suyun sızması olarak tanımlanmaktadır.

 

Tekrarlayan şoklarla kendini gösteren sendrom, bu krizlerden 24 saat önce gribal enfeksiyonlarda olduğu gibi, halsizlik, yorgunluk, hafif ateş gibi belirtiler veriyor. Krizler birkaç ayda bir tekrarlayabileceği gibi, bazen yıllarca görülmüyor. Krizi önleyici tedavide de üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılan ilaçlar veya astım, bronşit hapları uygulanıyor.

 

Sendromu 1960 yılında ilk tarif eden B.Clarkson'dur. Çok az görülen bir hastalık olup, dünyada sadece 791 vakaya rastlanmıştır.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha