• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Meydan okuma kabul edilmiştir"

0 0

Kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüze karşı farkındalık yaratmak isteyen kadınların sosyal medyada başlattığı 'challenge accepted' akımına Türkiye'den ünlü isimlerden sonra dünya starları da destek verdi.

30 Temmuz 2020 Perşembe 11:46

Kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüze karşı farkındalık yaratmak isteyen kadınlar, sosyal medyada yeni bir akım başlattı. Kadınlar, Instagram hesabından siyah beyaz fotoğraflarını #challengeaccepted etiketi ile yayınlayarak, arkadaşlarını etiketliyor ve meydan okuyor. Bu meydan okumayı kabul eden kadınlar da sosyal medyadan siyah - beyaz fotoğraflarını yine arkadaşlarını etiketleyerek paylaşıyor. Kadınlar, bu şekilde zincir oluşturarak, birbirlerine destek vererek, birlik olduklarını gösteriyor.

 

Bu yeni akıma destek olmak için ünlüler de katıldı. Akıma katılan kadınlar, sosyal medyada siyah beyaz bir fotoğrafını paylaşarak, #sisterhood, #womenempowerment, #womensupportingwomen etiketleriyle dayanışma mesajları yayınlıyor.

 

Ünlü oyuncu Jennifer Aniston da 'challenge accepted' hareketine katıldı ve Instagram mesajında şunları paylaştı:

 

“Gerçeği söylemek gerekirse, #challengeaccepted’ı gerçekten anlamadım. Ama kadınları desteklemek için iyi bir neden göremeyenler! Meydan okuma kabul edilmiştir! Belki diğer kadınları desteklemenin en iyi yolu, kadınları ilgilendiren kampanyalara katılmak. Tüm arkadaşlarınızı, kız arkadaşlarınızı, kız kardeşlerinizi, annelerinizi, kızlarınızı aynı şeyi yapmak için cesaretlendirin.”

 

Jennifer Aniston: Meydan okuma kabul edilmiştir! (Dünyaca ünlü yıldızlardan challenge accepted akımına destek) - 2

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha