• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

O Ses Türkiye şampiyonları neler yapıyor?

O Ses Türkiye şampiyonları neler yapıyor?
0 0

Cem Adrian'ın çok konuşulan paylaşımından sonra O Ses Türkiye yarışmasının önceki sezon kazananlarına baktık.

3 Şubat 2016 Çarşamba 14:22

Geride bıraktığımız akşam final bölümü yayınlanan O Ses Türkiye yeni finalistini Türk müzik sektörünün beğenisine sundu.


Gökhan ve Hakan’ın takımından Emre Sertkaya’nın birincilik ipini göğüslediği gecede renkli anlar yaşandı. Bu sene 5. Sezonunu tamamlayan O Ses Türkiye, Acun Ilıcalı’nın yurt dışından alarak ülkemize adapte ettiği başarılı işleri arasında yer alıyor. Yarışmanın temelinde Türkiye’nin en yetenekli sesini bulmak gibi bir amaç olsa da geride bıraktığımız sezonu birinci bitirenlerin durumu pek de iç açıcı değil. Özellikle Cem Adrian’ın yarışmayla ilgili yaptığı paylaşımdan sonra daha da göz önüne gelen O Ses Türkiye’nin geçmişinden bugüne bakın neler yaşanmış.


Yarışma ilk başladığında, O Ses Türkiye hem jüri kadrosunun gücü hem de yarışmanın ilk defa seyirciyle buluşması açısından oldukça dikkat çekti. İlk yarışmada, Murat Boz’un kurduğu ekipten Oğuz Berkay Fidan birinci olarak çıkmıştı.


Oğuz Berkay’ın müzik kariyerinin nasıl şekilleneceği uzun süre konuşuldu hatta Murat Boz’un onu piyasaya nasıl süreceği merakla bekleniyordu.

 

Foto: Ekran görüntüsü


Ancak Oğuz Berkay aradan geçen yaklaşık 4 senenin ardından ancak “Beni Ellerden Sayma” adlı şarkısıyla adından söz ettirebildi.

 

Foto: Ekran Görüntüsü


İkinci sezonun birincisi Mustafa Sandal’ın ekibinden Mustafa Bozkurt oldu ve sesinin Ahmet Kaya’ya benzerliği dışında kendisinden pek de fazla söz edilmedi.

 

Foto: Ekran görüntüsü


Üçüncü sezona geldiğimizde, O Ses Türkiye yarışmasının birincilik koltuğunda Gökhan Özoğuz’un ekibinden çıkan Hasan Doğru oturuyordu. Hasan Doğru, fiziğinden beklenmeyen bir performans sergileyerek uzun süre gündemde kalsa da müzik piyasasında üst sıralara tırmanamadı. Doğru geride bıraktığımız günlerde verdiği kilolarla gündeme gelmişti.

 

Foto: Bülten

O Ses Türkiye’nin Emre’den bir önceki kazananı yani dördüncü sezon birincisi, Ebru Gündeş’in takımından Elnur Hüseynov oldu. Sesi çok iyi olsa da Azeri asıllı Huseynov’un adını henüz duymayan o kadar çok kişi var ki… Huseynov ülkemizde adını pek duyurmasa da Azerbaycan’ı Eurovision’da temsil etti.

 

Foto: Bülten


Son sezonda ise geçtiğimiz akşam Gökhan & Hakan ikilisinin takımından Emre Sertkaya birinci olarak yarışmayı tamamlayarak 5. şampiyon oldu.  Haberimize konuk olan şimdiki isimlerin müzik piyasasında büyük bir etki yaratamadıkları gerçeği göz önüne alınınca Emre Sertkaya’nın neler yapacağını kestirmek oldukça güç.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha