• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Öldürülen on milyonlarca hindiye dikkat çekti

Öldürülen on milyonlarca hindiye dikkat çekti
0 0

Billie Eilish her yıl Şükran Günü yemekleri için öldürülen hindi sayısına dair farkındalık yaratmak için herkesten tarihi geleneği değiştirmeyi düşünmesini istedi.

26 Kasım 2021 Cuma 22:37

"Happier Than Ever" parçasıyla ünlü şarkıcı, Instagram hikayesindeki gönderide büyük beyaz bir hindiyi özenle tutarken çekilmiş fotoğrafını paylaştı.

 

Hayvanlara yardım kuruluşu Animal Welfare Institute'e göre ABD, Şükran Günü'nde her yıl yaklaşık 46 milyon hindi tüketiyor.

 

Amerikalılar 1820'ler kadar erken bir dönemden beri Şükran Günü'nde hindi yiyor.

 

Eilish fotoğrafın yanında, "Hindiler dünyadaki en kibar canlılardan biri" yazdı.

 

Şarkıcı, "Her şükran gününde 46 milyonu öldürülüyor. Gelenekleri değiştirmenin zor olduğunu biliyorum ama bunu aklınızda tutun" diye ekledi.

 

Eilish mayısta 7 yıldır vegan olduğunu açıklamıştı. Aktör Orlando Bloom, Vogue'un "Ask a Legend" (Efsaneye Sor) serisine katılan şarkıcıdan hayvansal ürünleri beslenme düzeninden çıkarma kararını neden aldığını açıklamasını istemişti.

 

Eilish, "Zaten haberdar olduğum süt ve et endüstrisine dair bilgi edindim" demişti.

 

"Böyle şeyler öğrenince ve görünce geri dönmek gerçekten çok zor."

 

Eilish, "et ve süt tüketen birçok arkadaşı" olduğunu ve başkalarına ne yapması gerektiğini söylemeye inanmadığını eklemişti.

 

Müzisyen, "Hayvan dünyasında neler olup bittiğini bilip de bu konuda hiçbir şey yapmadan hayatıma devam edemedim yalnızca" diye sözlerini sürdürmüştü.

 

Düzenli olarak bitki temelli yemek tariflerini takipçileriyle paylaşan şarkıcı, geçtiğimiz günlerde piyasaya vegan çikolata da sürdü.

 

Instagram'da paylaştığı bazı yeni tarifler arasında tofulu ramen ve fıstık ezmeli, çikolata parçalı kurabiyeler bulunuyor.

 

Eilish, yediği "en iyi vegan çikolatayı" Berlin'de keşfettikten sonra şekerleme işine girmeye karar verdiğini söyledi.

 

Şarkıcı, "O zamandan beri herhangi bir şey için kullandığım tek çikolataydı, bu yüzden onlarla kendi kalıp çikolatamı yapmaya karar verdim" dedi.

 

"Rastgele bir şey satıyormuşum gibi geldiğini biliyorum ama bu çikolata çok ama çok iyi ve vegan ürünlerin ne kadar iyi olabileceğinin bilinmesini istiyorum!"

 

KAYNAK: INDEPENDENT TÜRKÇE - ATA TÜRKOĞLU

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha