• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Photoshop'la 5 dakikada bu hale getirdim"

0 0

Teknolojinin çağının vazgeçilmezlerinden biri olan sosyal medyada her gün binlerce paylaşım yapılıyor.

12 Haziran 2019 Çarşamba 13:48

Gösteri dünyasının ünlü isimleri özellikle Instagram sayfalarına yükledikleri fotoğraflarda daha kusursuz gözükmek için bazı Photoshop'lara başvuruyor. Ancak üzerinde oynanan bu kareler dikkatli takipçilerin gözünden kaçmıyor. Son olarak ünlü oyuncu Saadet Işıl Aksoy paylaştığı fotoğrafı "Instagram’daki güzel kadın aslında o gördüğümüz kadın olmuyor" notuyla yayınladı.

 

"İlk fotoğrafı telefondaki fotoşop uygulamalarından biriyle 5 dakikada falan bu hale getirdim, ikinci fotoğraf onun orijinali.. Instagram’da gördüğümüz o güzel kadın bile aslında o gördüğümüz kadın olmuyor çoğunlukla. Gerçekçi olmayan güzellik standartlarına uymaya çalışırken kendimizi sevmeyi unutuyoruz bazen, o sevginin önemini hem kendime hem de size hatırlatmak istedim, naçizane.."

 

"Fark yok ya da çok az fark var demişsiniz, bu yapılan müdahaleler işte tam da fark yok gibi hissettiriyor bize, ama aslında o küçük farklar bizde gerçeküstü güzellik algısını yaratıyor. “Her halinle güzelsin.” demişsiniz ya, işte o hepimiziz."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha