• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Poyraz Karayel'e yeni isim

Poyraz Karayel'e yeni isim
0 0

Kanal D’nin sevilen dizisi “Poyraz Karayel”, ikinci sezonu yeni transferlerle karşıladı. Ekibe yeni katılan isimlerden biri de İdil Fırat oldu. Celena rolüyle hikayeye dahil olan Fırat, “Entresan biçimde hiç dizi izlemeyen kesimin bile izlediği bir iş bu, kendimi şanslı hissediyorum” diyor.

23 Ekim 2015 Cuma 11:10
* “Poyraz Karayel” dizisinde artık siz de varsınız. Nasıl geçiyor çekimler? Sete, ekibe adapte olabildiniz mi?

- Çok keyifli... Bu dizide olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Çünkü takip ettiğim kadarıyla, enteresan biçimde hiç dizi izlemeyen kesimin bile izlediği bir iş bu.

* Neden sizce?

- Öncelikle çok doğru bir cast yapılmış.

* İlk set gününüzde nasıl karşılandınız?

- Çok sıcak bir karşılamaydı. Bir diziye sonradan katılmak oyuncu için tedirginlik verici bir durumdur aslında... Çünkü onlar aylar önceden tanışmış, beraber çalışmış ve kaynaşmış olurlar, sen sonradan aralarına katılırsın. Neyse ki bu anlamda bir sıkıntı yaşamadım, A’dan Z’ye herkes sıcak davrandı.

* Siz diziyi önceden izliyor muydunuz? Yoksa ekibe katıldıktan sonra mı başladınız?

- Fırsat buldukça izliyordum. Kadroya katıldıktan sonra tabii ki daha çok yoğunlaştım. Ve açık söyleyeyim, eskiden düzenli şekilde izlemediğime pişman oldum.AYŞEGÜL VE METE’YLE BAĞLANTILI BİR KADIN

* Gelelim dizide üstlendiğiniz karaktere...


- Celena adlı Rum kökenli bir kadını canlandırıyorum. İyi bir eğitim almış, vicdanlı, yardımsever biri... Son derece sakin bir yaşam sürerken istemeden bazı çetrefilli olayların içine düşüyor.

* Peki o karışık olaylarla başa çıkabilecek mi?

- O kadar da ipucu vermeyeyim (gülüyor). Ama şu kadarını söyleyeyim sadece; başa çıkmak için destek alacak.

* Kimle bağlantılı olarak giriyor hikayeye?

- Ayşegül karakteriyle bağlantılı olarak giriş yapıyor. Mete’yle de bir bağlantısı var. Dolayısıyla Bahri baba ve onun yakın çevresiyle de ilişkisi olacak.

* Yalnız bir kadın değil mi?

- Evet... Hiç evlenmemiş, çocuğu da yok. Sadece ara sıra gelip onda kalan bir yeğeni var. Kendini hayır işlerine adamış biri.

* Celena Rum kökenli biri... Rum şivesi için özel çalışma yapmanız gerekti mi?

- Yok, çünkü kökeni Rum olsa da Türkiye’de doğup büyümüş. Dolayısıyla konuşmasında bir farklılık söz konusu değil.TİYATROYU ÖZLEDİM

* Dizi dışında neler yapıyoruz?


- Geçen sene TRT’ye bir iş yapmıştım. Sonrasında dinlendim, kendime vakit ayırdım, seyahat ettim. Bir de bu aralar fotoğrafçılığa merak sardım. Yani “Poyraz Karayel”e dinlenmiş bir şekilde başladım.

* Fotoğraf merakı nasıl başladı?

- Aslında çok uzun zamandır merakım var. Hatta çocukluğumdan gelen bir hobi diyebilirim. 6 senedir de daha ciddi ilgileniyorum, kurslara falan gittim. Fırsat buldukça makinemi alıp yollara düşüyorum. Çok keyifli bir uğraş.

* Tiyatro var mı?

- Uzun süredir yok, denk gelmedi. Ayrıca diziler de çok uzun sürüyor, zaman ayıramıyorsun tiyatroya... İçime sinen bir proje çıkarsa, o sıra çok da yoğun bir tempom olmazsa isterim ama... Tiyatroyu gerçekten özledim.

* Ne zamandır tiyatro yok hayatınızda?

- 2009’dan beri...

* Ya sinema?

- Şu an görünürde bir film projesi yok. Birkaç teklif geldi ama zamanları uymadı. Görüşmeler devam ediyor. 
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha