• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

R. Kelly’nin YouTube kanalları kapatıldı

R. Kelly’nin YouTube kanalları kapatıldı
0 0

Ünlü R&B şarkıcısı R. Kelly geçen ay seks kaçakçılığından suçlu bulunmuştu. Kelly'nin müebbet hapis cezasına mahkûm edilebileceği belirtiliyor.

6 Ekim 2021 Çarşamba 14:47

Teknoloji devi Google’ın iştiraki Alphabet Inc bünyesinde faaliyet gösteren YouTube, R&B şarkıcısı R. Kelly’nin kanallarını video platformundan kaldırdı. R. Kelly geçen ay seks kaçakçılığından suçlu bulunan R. Kelly’nin müebbet hapis cezasına mahkûm edilebileceği belirtiliyor.

 

Reşit olmayan kızları seks işçiliğine sürüklemekle suçlandığı davada jüri R.Kelly’i suçlu bulmuştu.

 

“RKellyTV” ve “RKellyVevo” isimli kanalları YouTube tarafından kaldırıldı. Şarkıcı artık başka bir YouTube kanalı oluşturamayacak veya sahiplenemeyecek.

 

Ancak müzik albümü YouTube’un ses akışı hizmeti olan YouTube Music’te mevcut olacak. Diğer YouTube kullanıcıları tarafından yüklenen videolara müdahale edilmeyecek.

 

Bir YouTube sözcüsü uluslararası haber ajansı Reuters’e verdiği mülakatta, “R. Kelly ile bağlantılı iki kanalı, içerik oluşturucu sorumluluk yönergelerimize uygun olarak sonlandırdığımızı doğrulayabiliriz.” dedi.

 

DİĞER PLATFORMLAR DA BENZER KARARLAR ALACAK MI?

 

Spotify, Apple ve Amazon gibi dijital platformlar, R.Kelly’nin şarkıları hakkında benzer bir işlem yapıp yapmayacaklarına dair henüz yorumda bulunmadı.

 

R.Kelly’nin “Uçabileceğime İnanıyorum” isimli şarkısı yıllardır mezuniyet törenlerinin vazgeçilmez parçasıydı.

 

Kelly, parmaklıklar ardında en az 10 yıl zorunlu hapis cezasıyla karşı karşıya. 4 Mayıs 2022’deki duruşmada ömür boyu hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

 

Tam adı Robert Sylvester Kelly olan şarkıcı, 2000’li yılların başından beri kendisine yöneltilen suçlamaları güçlendiren #MeToo hareketi sırasında seks suçlamalarıyla yargılanan en önde gelen kişilerden biri.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha