• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Seren Serengil: Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde yok olacağım

Seren Serengil: Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde yok olacağım
0 0

Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası 'Dumping sendromu'na yakalanan Seren Serengil zor günler yaşamaya devam ediyor. Serengil, "Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde resmen yok olacağım." dedi.

29 Kasım 2021 Pazartesi 17:56

2016'da midesinden ameliyat olan ardından da hızla kilo vermeye başlayan Seren Serengil (50), sıkıntılı dönemden geçiyor. 'Dumping sendromu'yla mücadele eden şarkıcı, son durumu hakkında konuştu.

 

"4.5 CM BOYUMDAN GİTMİŞ"

 

Sunucusu olduğu 'Söylemezsem Olmaz' programında 44 kiloya kadar düştüğünü söyleyen Serengil, "Geçirmiş olduğum bu yanlış ameliyattan dolayı (mide küçültme) organlarımda sıkıntılar çıktı. Karaciğerimi kaybetmek üzereyim. Bir hafta sonu veya 4-5 gün televizyondan izin alıp sağlığımı düzeltmeye çalışacağım. Doktorlarımı zor durumda bırakmak istemiyorum. Yavaş yavaş eriyorum. 6 ayda 4.5 santim boyumdan gitmiş. Ameliyat olmazsam 1 yıl içinde resmen yok olacağım. Çok kilolu olmayanlar asla yaptırmasınlar çok kötü bir durum. Hepinize teşekkür ederim dualarınız için." ifadelerini kullandı.

 

"ÖLÜMDEN KORMUYORUM"

 

Ölümden korkmadığını da söyleyen Serengil, "Zor günler yaşıyorum 44 kiloya düştüm benim ölümden korkum yok. ‘Köpeklerim için çok üzülüyorum onlara kim bakacak bensiz ne yapacaklar’ diye. Sendrom geçiriyorum, fenalık geçiriyorum, beynime kan gidiyor. Hayatımda hiç alkol içmedim ve siroza yakalanmak üzereyim. Geri dönüşüm sayesinde kilo almaya başlayacağım. Benim bedenimi çökertti. ‘Bana bir şey olacak’ diye korkuyorum. " dedi.

 

Bir şekilde iyi olmaya çalışıtığını da ifade eden şarkıcı, "İlk defa çaresiz kaldım. Çok da enerjim var hayatı seviyorum sizleri seviyorum işimi seviyorum. ‘Olmaz’ diyorum ‘işime gitmem gerekiyor’ diyorum. En yakın zamanda düzelmek için çok çabalıyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum." şeklinde sözlerini sürdürdü.

 

DUMPING SENDROMU NEDİR?

 

Midenin bir bölümünün ya da tamamının alındığı ameliyatlar veya gastrik bypass operasyonu sonrası ortaya çıkabilen 'Dumping sendromu', midenin çok hızlı boşalması ile karakterize bir semptom olarak tanımlanabilir. Midenin küçültülmesi sebebi ile mide, bağırsaklara daha yakın bir hal alır. Hastanın ameliyat sonrasında şeker içeren besinler tüketmesi halinde, gıdaların bağırsaklara gitmesinin ardından sindirime uğrayarak bağırsaklardaki damarlar tarafından emilimi gerçekleşir.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha