• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Taylor Swift, konserine gelen hayranlarının gizlice fotoğrafını çekmiş

Taylor Swift, konserine gelen hayranlarının gizlice fotoğrafını çekmiş
0 0

Amerikalı pop yıldızı Taylor Swift’in, geçtiğimiz mayıs ayında verdiği bir konserde, takıntılı hayranlarını tespit etmek için yüz tanıma teknolojisi kullandığı ortaya çıktı.

13 Aralık 2018 Perşembe 16:12

Ünlü şarkıcı Taylor Swift, takıntılı hayranlarını tespit etmek için akla gelmeyecek bir yönteme başvurdu. Swift'in, Mayıs ayında verdiği konsere gelen izleyici stadyum içerisine kurulan ayaklı ekranlara yerleştirilen gizli kameralarla fotoğraflarını çekerek, kendisini sosyal medyadan taciz eden hayranlarıyla karşılaştırdığı ortaya çıktı.

 

Rolling Stone dergisinde yer alan habere göre, ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki Rose Bowl stadyumunda 18 Mayıs'ta gerçekleşen konserde, stadyum içerisine kurulan ekranlarda Taylor Swift'in prova görüntülerinin yayınlandığı sırada ekrana bakan hayranların fotoğraflarının çekildiği belirtildi.

 

Oak View Group yöneticisi Mike Dowing'e göre, konsere katılanların haberi olmadan çekilen fotoğrafları Nashville'de bulunan bir komuta merkezine aktarılarak, Swift'in takıntılı takipçilerinden oluşturulan bir veri tabanı ile karşılaştırıldı.

 

MAYIS AYINDA SWİFT'İN EVİNE ZORLA GİRİLMİŞTİ

 

Swift ve ekibinin böyle bir uygulamaya gitmesinin arkasında şarkıcının New York'taki evine zorla girilmesinin yattığı görüşü hakim.

 

Roger Alvarado isimli kişinin, Nisan ayında Swift'in evde olmadığı sırada sanatçının New York'un Soho semtinde bulunan evine, merdivenden tırmanarak ve camı kırarak zorla girdiği belirtilmişti.

 

Alvarado'nun, bir tanığın polisi araması ve sonrasında gözaltına alınmasına kadar geçen süre zarfında evde duş aldığı ve bir süre yatakta kestirdiği aktarılmıştı.

 

Alvarado'nun hırsızlığa teşebbüs suçundan dolayı 6 aylık bir hapis cezası almış ve hakkında 5 yıllık bir süreyi kapsayan uzaklaştırma kararı verilmişti.

 

Swift ve ekibi, sorunlu hayranları kontrol altında tutmak için akıllı bir yöntem seçmiş olsa da, yüz tanıma teknolojisinin bu yönde kullanılması oldukça ürpertici olduğu yönünde yorumları yapıldı.

 

Öte yandan bu olay, söz konusu görüntülerin saklanıp saklanmayacağı veya gelecekte nasıl kullanılacağına dair birçok soruyu akıllara getirmesi bakımından daha uzun süre tartışılacağa benziyor.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha