• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

"Türkçe öğreniyorum"

0 0

Dünyaca ünlü şarkıcı Halsey, yaptırdığı DNA testi sonucu %11 Türk olduğunu öğrendi. Test sonucundan sonra Türkiye’yi araştırmaya başlayan 25 yaşındaki Halsey, Türkçe klavyesini paylaşarak "Türkçe öğreniyorum!" şeklinde tweet attı.

14 Ağustos 2020 Cuma 17:35

Geçtiğimiz haziran ayında Türk DNA'sına sahip olduğunu söyleyen Macaristan asıllı şarkıcı Halsey, bu kez Türkçe öğrenmeye başladığını açıkladı.

 

25 yaşındaki Halsey, Türkçe klavyesini paylaşarak “Türkçe öğreniyorum!” şeklinde tweet attı.

 

Asıl adı Ashley Nicolette Frangipane olan şarkıcı, Instagram hesabından baklava fotoğrafıyla birlikte "Yavaş yavaş ev baklavasında ustalaşıyorum" diye paylaşım yapmıştı.

 

Bir Türk hayranının Twitter'da "Türkiye'de baklava yemeni tavsiye ediyorum" mesajına da duyarsız kalmayan 25 yaşındaki yıldız, "Macar asıllı olduğumu düşünerek büyüdüm. Sonra DNA testi yaptırdım ve pek de Macar olmadığımı, aslında Türk olduğumu gördüm. Sadece yüzde 11'lik bir oran ama baklavayı sevmeme yetiyor." cevabını vermişti.

 

Halsey'in bu açıklamasından sonra kendisini Türkiye'ye davet eden çok sayıda mesaj atıldı, Halsey’e Türkiye tanıtımı yapıldı.

 

Son dönemin parlayan yıldızlarından olan genç şarkıcı, geçtiğimiz günlerde George Floyd protestolarına katılmış ve yürüyüş sırasında polis tarafından plastik mermiyle vurulmuştu.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha