• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

VJ Bülent: Kral TV’nin son döneminde homofobi ile karşılaştım

VJ Bülent: Kral TV’nin son döneminde homofobi ile karşılaştım
0 0

1990 ve 200’lerin unutulmayan yüzlerinden VJ Bülent, Kral TV’de çalıştığı dönemin son zamanlarında homofobi ile karşılaştığını söylerken “Şu an anlatamayacağım büyük şeyler de yaşadım” dedi.

18 Mart 2019 Pazartesi 09:16

VJ Bülent, Gzone dergisinin mart sayısına konuştu. VJ Bülent’in açıklamalarından bir kısım şöyle:

 

Kral TV içinde homofobi ile karşılaştın mı? 

 

Biliyorsunuz Kral Tv defalarca el değiştirdi Cem Uzan’dan sonra. Ben son dönemde homofobi yaşadım. “Neden kaşın böyle?” diye bir şey söylediler. Ben anlam veremedim. Şimdiki aklım olsa anlardım. Meğersem bu bir mahalle baskısıymış. Müdür bana “Renkli giyinmeni istemiyorum.Neden sarı ceket giyiyorsun?” dedi.  “Neden?” dedim. “Bu benim fikrim” dedi. Hala anlamadım. “Kaşlarını alıyorsun. O olmaz” dedi.  “Nasıl yani? Herkes beni Japon Bülent olarak biliyor. Ben mutluyum bu halimden” dedim. “Biz değiliz” dedi. Yani homofobiyle karşılaştım, hem de Allahına kadar. Şu an anlatamayacağım büyük şeyler de yaşadım. 

 

Türkiye’deki LGBTİ hareketini ve yeni milenyum kuşağını nasıl görüyorsun? Sence daha da özgürleşmek için neler yapmalıyız? 

 

LGBTİ aktivizmi iyi ki var. Önce onu söyleyeyim. Bu bir uyanış, bu bir renk. Fakat burada bir renk varken karşısında da ona düşman başka bir renk olabiliyor. Bu da beni tedirgin ediyor. Çok değerli arkadaşlarım ve değerli aktivistler var. 

 

Ben İstanbul’dayken bu konuda aktif olamadım ama tek bir açıklaması var, hep çalıştım. 10 sene önce, bir Pazar günkü LGBTİ Onur Yürüyüşü’ne Hande Yener’le gidecektik. Ben Hande’ye teklif ettim, Hande gitti ben gidemedim çünkü çekimim vardı. Kartal’daydı çekim. O gün o gitti ben gidemedim.

 

Milenyum kuşağını çok cesaretli ve yürekli de buluyorum ama bazen de ayakları yere basmayan bir jenerasyon görüyorum. Çok sahte yönleri olan insanlarla da tanıştım bu kuşaktan ama özellikle kadınların, lezbiyen ve trans bireylerin daha cesur ve mert olduklarını söyleyebilirim. Bu tabi ki kendi gözlemlerime göre. Bu garip tecrübelerle sabitlendi hayatımda. Onlarla konuşmak bana daha iyi geliyor. 

 

Söyleşinin tamamını okumak için tıklayın.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha