• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Will Smith’in ‘tokat’ pişmanlığı: Özür dilemek yeterli olmuyor

Will Smith’in ‘tokat’ pişmanlığı: Özür dilemek yeterli olmuyor
0 0

Oyuncu Will Smith, Oscar ödül töreninde tokat attığı sunucu Chris Rock'tan 4 ay sonra yayınladığı video ile özür diledi. Smith, "Davranışım kabul edilemez" dedi.

30 Temmuz 2022 Cumartesi 13:16

Dünyaca ünlü oyuncu Will Smith, 94. Oscar Ödül Töreni’nde sahnede sunucu Chris Rock’a attığı tokat nedeniyle pişmanlık duyduğunu belirtti.

 

Smith, 28 Mart’ta yapılan törende Chris Rock’ın sahnede eşi Jada Pinlett-Smith’in saçlarının dökülmesiyle ilgili bir şaka yaptıktan sonra yerinde fırlayarak komedyene vurmuştu. Tokat, tüm dünyada gündem oldu. Smith, olayın ardından Instagram üzerinden bir özür yayımlayarak sessizliğe büründü.

 

‘HAZIR OLDUĞUNDA BEN BURADAYIM’ 

 

Smith, cuma günü YouTube kanalı ve Instagram sayfasında 6 dakikalık bir video açıklama yayınlayarak olayla ilgili gündeme gelen soruları yanıtladı.

 

“Her şey çok bulanık” diyen Smith, “Chris’e ulaştım, geri aldığım mesajda henüz konuşmaya hazır olmadığını ve olduğunda yazacağını söyledi. O yüzden buradan sesleniyorum: Chris senden özür diliyorum. Davranışım kabul edilemezdi ve konuşmaya hazır olduğunda ben buradayım” ifadelerini kullandı.

 

‘SON 3 AYI OLANLARI KAFAMDA TEKRAR OYNATARAK GEÇİRDİM’ 

 

T24’ün aktardığı habere göre; Rock’ın annesinden de özür dileyen Smith, olay anında başka insanların canını yakacağını düşünmediğini; Rock’ın kardeşi Tony ile arasının bir daha yüksek ihtimalle hiç düzelmeyeceğini söyledi. Smith, “Son 3 ayı o anda olanların nüanslarını ve detaylarını anlamaya çalışarak ve kafamda tekrar oynatarak geçirdim. Hiçbir parçam, o an yaptığımın doğru davranış şekli olduğuna inanmıyor” diye konuştu.

 

‘ÖZÜR DİLEMKE YETERLİ OLMUYOR’ 

 

Smith, eşi Jada’nın kendisinden Rock’a müdahale etmesi gibi bir talebi olmadığını; sahnedeki komedyene saldırma kararını tamamıyla kendisinin verdiğini söyledi. Oscar Ödüllü oyuncu bu doğrultuda önce ailesinden, daha sonra da 94. Akademi Ödülleri’nde ödül kazanan diğer isimlerden özür diledi: “Sizin anınızı çalmış ve karalamış olmak kalbimi kırıyor. Özür dilemek yeterli olmuyor.” Ünlü oyuncu, olayla bağlantılı olarak “en büyük travmasının da insanları hayal kırıklığına uğratmak” olduğunu dile getirdi.

 

Tokattan sonra Will Smith, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nden istifa etmiş; Akademi de “kabul edilemez davranışı nedeniyle” ona 10 yıllık yasak getirmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha