• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Yıldız Kenter'in ölümünün ardından ünlü isimlerin paylaştığı mesajlar

Yıldız Kenter'in ölümünün ardından ünlü isimlerin paylaştığı mesajlar
0 0

Türk Tiyatrosunun 91 yaşındaki usta ismi Yıldız Kenter, saat 19.00 sıralarında tedavi gördüğü özel bir hastanede 91 yaşında hayatını kaybetti.

17 Kasım 2019 Pazar 21:16

Ölüm haberinin ardından ünlü tiyatro oyuncusu Orhan Aydın, sosyal medya hesabından "Toprak yer aç..bağrına yeri asla doldurulamaz bir yıldız uğurluyoruz."  mesajını paylaştı. İşte sinema ve tiyatro dünyasının önde gelen isimlerinin Münir Özkul'un vefatının ardından paylaştığı mesajlar...

 

DEMET AKBAĞ

 

Canım hocam, ustam, türk tiyatrosuna ve bizlere verdiğin emek için binlerce teşekkür. Adın gibi yıldızlar içinde uyu. Sonsuz saygı, sevgiyle...

 

YILMAZ ERDOĞAN

 

Türk tiyatro ve sinemasına unutulmayacak katkılarda bulunan, yeri dolmayacak bir duayeni kaybettik. Bu dünyadan Yıldız Kenter geçti...

 

AYŞEGÜL ALDİNÇ

 

İçimden bi şey koptu. Sizden geriye olağanüstü bir kariyer, hocaların hocası olma özelliğiniz, disiplin ve dirayetin kadın adı, kulaklarımızdan silinmeyecek caniko hitabınız ve buralara sığmayacak çok fazla olumlu özellik kaldı. Mekanınız cennet, ruhunuz şâd olsun.

 

ORHAN AYDIN

 

Toprak yer aç... bağrına yeri asla doldurulamaz bir yıldız uğurluyoruz. 

 

CEYHUN YILMAZ

 

Sahnelerin hanımefendisi Yıldız Kenter... Ustaların ustası. Ruhu Şad Olsun

 

ALİ POYRAZOĞLU

 

Yıldız Kenter bizi öksüz bıraktı 

Gitti

Ama her oyunda 

Öğrencileri ile bir parçası

Sahnelerde olacak

İyi uykular tatlı prenses

Türk Tiyatrosu’nun annesi

The rest is silence...

 

DAMLA SÖNMEZ

 

Ah... hepimize dokundu. Saçtı büyüsünü, hayallerimize harç oldu, tuttu hayaller birbirini. Bu dünyadan bir Yıldız Kenter geçti.

 

SILA GENÇOĞLU

 

Bir dev. Ölümsüz bir dev. Yıldız Kenter.

 

ZAFER ALGÖZ

 

Türk tiyatrosunun Diva’sı... Büyük sanatcı... Öğretmen.. Yıldız Kenter yaşama veda etti.Ardında yüzlerce oyun ve yetiştirdiği sanatcılar en büyük mirasıydı..Milletimizin başı sağolsun..Mekanı Cennet Olsun.

 

CAN YILMAZ

 

Tiyatromuzun usta ismi Yıldız Kenter , tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında yaşama veda etti. Muhteşem bir kariyer ile bezenmiş güzel bir hayat sona erdi. Yetiştirdiği öğrencileri ile yaşamaya devam edecek bir tiyatro abidesiydi, mekanı Cennet olsun.

 

IŞIL YÜCESOY

 

Sayın YILDIZ KENTER aramızdan ayrıldı...Ama yetiştirdiği öğrencilerde,oyunlarını seyreden seyircinin yüreğinde yaşayacak.Bu perde hiç bir zaman kapanmayacak...Başımız sağ olsun.

 

METİN ŞENTÜRK

 

Çok değerli bir USTA’yı kaybettik. Yıldız Hanım mekanınız cennet olsun...

 

YONCA LODİ

 

Hocaların hocası. Türk sanat dünyasının en değerli Yıldız’ı... Ait olduğun gökyüzünde en parlak olansın artık. Huzur içinde uyu

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha