• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

AKP’de 17/25 Aralık korkusu: Bayraktar’ın açıklamalarını soracağı düşünülen muhabir toplantıya alınmadı

AKP’de 17/25 Aralık korkusu: Bayraktar’ın açıklamalarını soracağı düşünülen muhabir toplantıya alınmadı
0 0

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in toplantısına eski Bakan Erdoğan Bayraktar'ın açıklamasıyla ilgili soru soracağı düşünülen Fox TV muhabiri Barış Kaya alınmadı. Yaşadıklarını FOX Ana Haber’e bağlanarak aktaran Kaya’nın soracağı soruyu da ekrana yansıtıldı.

3 Eylül 2021 Cuma 12:14
FOX Haber muhabiri Barış Kaya’nın bugünkü Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in düzenlediği basın toplantısına alınmadığı açıklandı. FOX TV duruma tepki gösterirken, “Basın Özgürlüğü İlkesi ihlal edildi! ‘Ve bu tam olarak anayasanın 38’inci maddesine aykırı bir durum.'” denildi.
 
Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, FOX Haber muhabiri Barış Kaya’nın basın toplantısı için ‘Ömer Çelik’in talimatıyla’ AKP Genel Merkezi’ne alınmadığını duyurdu. Önderoğlu, şu ifadeleri kullandı:
 
‘ASIL SAYGISIZLIĞIN KAMUOYUNA YAPILDIĞINA İNANIYORUZ’
 
“FOX Haber muhabiri Barış Kaya’nın AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldiği ifade edilen talimatla Parti Genel Merkezi’ndeki toplantıya alınmadığını üzüntüyle öğrendik. Keyfiyeti kınıyor, sansürle asıl saygısızlığın kamuoyuna yapıldığına inanıyoruz.”
 
Kaya’nın, açıklamaları sosyal medyada sıkça konuşulan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile ilgili soru nedeniyle salona alınmadığı belirtildi.
 
Ömer Çelik’in talimatı ile toplantıya alınmadığı belirtilen Kaya’nın Çelik’e sormak istediği soru ise FOX TV Ana Haber’de ekrana yansıtıldı.
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha