• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Atina'da muhabire saldırı: Fotoğraf makinesi elinden alındı

Atina'da muhabire saldırı: Fotoğraf makinesi elinden alındı
0 0

Yunanistan'ın başkenti Antina'da, Sputnik için çalışan serbest muhabir fotoğrafçı Kostis Ntantamis, kalabalık bir grup protestocu tarafından dövüldü. Göstericiler, Ntantamis'e saldırarak fotoğraf makinesini elinden aldı.

20 Ocak 2019 Pazar 22:19

Yunan ve Makedon hükümetleri arasında imzalanan 'isim sorununun' çözümüne yönelik 'Prespa Anlaşması'na karşı çıkan göstericiler tarafından düzenlenen protesto eylemleri esnasında, bölgede görev yapan Sputnik muhabiri bir grup protestocunun saldırısına uğradı.

 

Fotoğraf makinesi ve ekipmanları çalınan foto muhabiri Kostis Ntantamis, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

 

'DURUMU STABİL'

 

Sputnik Yunanistan'dan yapılan açıklamada, serbest muhabir Kostis Ntantamis'in, bugün Atina'nın merkezindeki protestoyu takip ettiği belirtilirken, "Kimliği belirsiz kişiler, Kostis'ten fotoğraf makinesini vermesini talep etti, muhabir reddetti. Kalabalık bir grup onu ve onu korumaya çalışan diğer fotoğrafçıları kovalamaya başladı" dendi.  

 

Kalabalığın Ntantamis ve diğer meslektaşlarını yakalayarak elindeki fotoğraf makinesini alıp onu dövmeye başladığı aktarılan açıklamada, "Halihazırda Kostis hastanede, kafa röntgeni yapıldı. Az önce onunla irtibata geçmeyi başardık. Durumu stabil olarak değerlendiriliyor, birkaç tahlilden daha geçmesi gerekiyor" ifadelerine yer verildi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha