• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Barış Yarkadaş: Veyis Ateş beni savcılığa şikayet etmiş

Barış Yarkadaş: Veyis Ateş beni savcılığa şikayet etmiş
0 0

Gazeteci Barış Yarkadaş, katıldığı televizyon programlarında yaptığı yorumlardan dolayı Habertürk TV’nin eski ana haber bülteni sunucusu Veyis Ateş’in kendisini savcılığa şikayet ettiğini, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

23 Eylül 2021 Perşembe 11:54

Ne olmuştu?

 

Habertürk TV program sunucusu Veyis Ateş'in yurtdışına giden SBK Holding Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkilerinden menfaat elde ettiğine yönelik iddiaları ilk olarak Sedat Peker gündeme getirdi.

 

Organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla aranan ve yurt dışında bulunan Sedat Peker'in 6 Haziran'da yayımladığı videoda dile getirdiği iddialardan biri, Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz için Ankara'da arabuluculuk yaptığıydı. Bu iddialarla ilgili olarak Habertürk yazarları Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman, Sezgin Baran Korkmaz'ın kendileriyle ayrı ayrı temas kurarak, Peker'in iddialarını bir ses kaydı dinleterek teyit ettiğini ve Ateş'in Korkmaz lehine durumu çevirmek için kendisinden 10 milyon euro istediğini belirtmişti.

 

Ses kaydının 54 saniyelik kısmı daha sonra Türkiye İşçi Partisi milletvekili Ahmet Şık tarafından YouTube üzerinden yayınlamıştı. Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz ile telefon görüşmesi olduğu öne sürülen ses kaydının montaj olduğunu savunuyor.

 

Bu gelişmeler üzerine Habertürk’ten istifa eden Veyis Ateş, aynı hafta çıktığı bir canlı yayında kendisine yönelik iddialar sorulduğunda suç duyurusunda bulunacağını söylemişti.

 

O tarihten aylar sonra ilk kez dün Twitter hesabından paylaşımda bulunan Ateş, "Suç duyurusu nerede" diye soranlara, "Sizi buna tanık etmekten men ediyorum, değmezsiniz" ifadelerine yer verdi.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha