• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Can Dündar: Teslim olmayacağız

Can Dündar: Teslim olmayacağız
0 0

Cumhuriyet Gazetesi yayın ekibi, savcı tarafından hukuksuz bir şekilde yönetimine kayyum atanan İpek Medya Grubu'na destek için geldi.

27 Ekim 2015 Salı 07:43

Çıkışta açıklama yapan Can Dündar, şunları söyledi:

 

EN ÇOK BASKI MEDYADA

 

Medya üzerinde uzun süredir baskıların yeni bir aşaması. Uzun süredir Türkiye bir diktatörlük gibi yönetiliyor. Her alanda baskı var ama galiba en çok basında hissediyoruz. Bugün gerçekleşen operasyon da onun önemli bir aşaması. Artık sesini beğenmediği medya organına el koyup başına kendi yandaşın getirecek kadar pervasızlaşmış bir iktidarın yeni bir adımı.

 

TESLİM OLMAYACAĞIZ

 

Biz açıkça haberi alır almaz gazetemiz adına hem bir gazeteci olarak, hem bir yurttaş olarak duygularımızı ifade etmeye geldik. Bu baskılara karşı birlikte mücadele edeceğiz. Yılmayacağız. Bu binalar, kanallar, gazeteler geçici. Biz hep burada olacağız. Teslim olmayacağız.

 

KORKUNUN SONUCU OLARAK BUNU YAPIYORLAR

 

Görüşü ne olursa olsun, sicili ne olursa olsun, hangi hükümete partiye destek verirse versin, dayanışma duygularımızı ifade etmeye geldik. Hiçbir korkumuz yok. Asıl onlar korkuyor. Bir korku sonucu bunu yapıyorlar zaten. Bu kadar korkutmuş olmaktan da memnunum, siz de memnun olun. Bu korkuyu yaratabildiyseniz, doğru yoldasınız demektir. Beni asıl korkutan, bu baskı karşısındaki sessizlik. Bazı medya organlarını hala bunu görmemesi ve sıranın kendisine gelmesi. Artık o noktayı geçtik. Herkesin, sırasının kendisine gelmemesi için harekete geçmesi. Herkesin bu sahiplenmeyi yapması lazım.

 

PAZAR GÜNÜ BEDELLERİN ÖDENDİĞİ GÜNLER BAŞLAYACAK

 

Kılıçdaroğlu'nun dün geldiğini öğrendim, memnuniyet verici. Sen ben yok, topluca göğüslememiz gerekiyor bunları. Bunun devam ettiğini de görüyorum. Herkeste uyanıklık var. Muhtemelen bugün gelecekler. Ama herkes biliyor ki, Pazar günü bu baskıların bedelinin ödendiği günler başlayacak. Zaten korkunun temelinde de bu yatıyor.

 

TAHAKKÜMÜN BU KADAR PERVASIZLAŞTIĞINI GÖRMEDİM

 

Bu baskıyı hiçbir dönemde görmedim. İktidarın iki dudağının arasındı bir medya olmadı. Askeri dönemi de gördük, ama bu kadar uzun sürmemişti. Tahakküm bu kadar pervasızlaştığını görmedim. Biz sağlam durabilirsek, dayanışma sergileyebilirsek özgür bir medya bekliyor bizi ileride.

0 0
İLGİLİ HABERLER
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha