• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Demirören grubu, ödemediği kredinin haberini yapan Reuters’ın aboneliğini iptal etti

Demirören grubu, ödemediği kredinin haberini yapan Reuters’ın aboneliğini iptal etti
0 0

Demirören Grubu, Hürriyet, Posta, Fanatik, CNN Türk, Kanal D ve DHA gibi medya organlarını satın alırken kullandığı kredinin yapılandırma tutarının 2 milyarı aştığı yönünde haber yapan Reuters'ın aboneliğini iptal etti.

16 Ekim 2021 Cumartesi 11:01

Doğan Medya Grubu’nu satın alırken kullandığı kredilerin yapılandırma tutarının faiz hariç 2 milyar dolara çıktığı yönünde haber yapan Reuters Haber Ajansı hakkında suç duyurusunda bulunan Demirören Şirketler Grubu, ajansla abonelik ilişkisini de kestiğini duyurdu.

 

Bünyesinde Hürriyet, Posta, Fanatik, CNN Türk, Kanal D ve DHA’nın da olduğu Demirören Medya’dan yapılan açıklamada, haberin meçhul kaynaklara dayandığı, manipülasyon amaçlı olduğunu iddia edildi.

 

Demirören grubu tarafından yapılan açıklama şöyle:

 

“70 yıldan bu yana tamamen yerli ve milli sermaye ile yurtiçinde ve yurtdışında iktisadi faaliyetlerini yürüten, ülke ekonomisinin gelişimine artı değer katan, binlerce kişiye istihdam sağlayan ve tüm faaliyetlerini yasalara sıkı sıkıya bağlı olarak yürütmekte olan Demirören Şirketler Grubu, bu iftirayla ilgili olarak söz konusu ajansa meslek ilkelerine uyma çağrısı yapmıştır.

 

Reuters Haber Ajansı, bu çağrıya karşın basın meslek ilkelerine uygun bir tutum almamıştır.

 

Demirören Şirketler Grubu’yla ilgili olarak manipülasyon maksatlı haber yapmaktan çekinmeyen bu ajansın haberlerine güvenimiz kalmamıştır.

 

Bu nedenle Reuters Haber Ajansı’yla kurduğumuz abonelik ilişkisini sonlandırıyoruz.

 

Servis ettiği haberlerle şirketimizi hedef alan Reuters’ın içeriklerini Demirören Medya olarak artık referans almayacağımızı ve kullanmayacağımızı belirtmek isteriz.”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha