• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Digitürk satışına onay

Digitürk satışına onay
0 0

Rekabet Kurulu, Digiturk'ün % 100'ünün beIN Media Group'a satışını onayladı

5 Kasım 2015 Perşembe 12:26

Rekabet Kurulu, Digiturk'ün % 100'ünün beIN Media Group'a satışını onayladı.

 

Katarlı medya şirketi beIN Media Group, Çukurova Grubu'nun Mayıs 2013 tarihinden itibaren Türkiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nda (TMSF) bulunan Digiturk'teki ortaklığına ilişkin yönetim haklarını satın almıştı.

 

Spor Toto Süper Lig, İngiltere Premier Lig, Rus ve Brezilya Futbol Ligleri, Copa Del Rey, Turkish Airlines Euroleauge, Türkiye Basketbol Süper Ligi, Wimbledon ve ATP Masters 1000 Tenis, Formula 1 gibi yayın haklarına sahip olan Digiturk'un, CEO'su Fransız devi PSG'nin başkanlığını yapan Nasser Al-Khelaifi olan Katar şirketine 1,2 milyar Dolara satıldığı belirtilmişti.

 

Al-Khelaifi bu satın almaya ilişkin açıklamasında, Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türk Pay-TV ve spor piyasasının heyecan verici dinamiklerini daha da geliştirmeyi iple çektiklerini söylemişti.

 

beIN MEDIA GROUP HAKKINDA

 

beIN Media Group LL Ocak 2014'te kurulmuş küresel spor ağı beIN SPORTS’un resmi sahibidir. beIN SPORTS’un marka tanıtımı 2012 yılının Temmuz ayında Fransa'da yapılmıştır. Al Jazeera Sport 31 Aralık 2013'te beIN SPORTS’un kurulması için Al Jazeera Media Network’ten resmen ayrılmıştır. Tüm dünyaya yayın yapan 36 kanalı bulunan beIN SPORTS; Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha