• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Dünya yazarı Alaattin Aktaş: Tarım Kredi Kooperatifleri market sayısı arttıkça küçük esnaf perişan olmayacak mı?

Dünya yazarı Alaattin Aktaş: Tarım Kredi Kooperatifleri market sayısı arttıkça küçük esnaf perişan olmayacak mı?
0 0

Dünya gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, "Hani zincir marketler esnafı zor duruma düşürmüştü. Tarım Kredi marketleriyle esnaf tümden perişan olmayacak mı?" dedi.

7 Ekim 2021 Perşembe 10:58

Alaattin Aktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin sayısını 1000'e çıkaracağız" söylemine ilişkin olarak "Hani zincir marketler esnafı zor duruma düşürmüştü... Tarım Kredi marketleriyle esnaf tümden perişan olmayacak mı?" dedi. Aktaş "Öyle görünüyor ki ya enflasyonun gerçek nedenini anlayamadık ya da çözüm adına elimizden bir şey gelmediği için anlamamış gibi yapmayı tercih ediyoruz. Çok muhtemeldir ki ikinci olasılık geçerli." diyerek yazısında şöyle dedi:

 

"Biz devasa işletmeleri bile özelleştirip devletin üretimden çıkması gerektiğini savunduktan yıllar sonra şimdi “büyük bakkalcılık” mı yapacağız? Peki yapalım; madem enflasyona çare olacak; niye sayıyı binle sınırlı tutuyoruz ki, 2 bin olsun, 3 bin olsun! Bu marketler ucuz satış yapacaklar, vatandaş nefes alacak. Hedef tahtasındaki marketlerden pek de ucuza satış yapmayan bu marketler şimdi bile zarar ediyor, sayı arttıkça zarar katlanmayacak mı? Zincir marketlere iki nedenle cephe alınmamış mıydı? Birinci iddia fahiş fiyat uyguladıkları, ikincisi küçük esnafı zor duruma düşürdükleriydi. Peki Tarım Kredi Kooperatifl eri marketlerinin sayısı arttıkça küçük esnaf tümüyle perişan olmayacak mı?"

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha