• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan buyurdu, gazetecilik tutuklandı

Erdoğan buyurdu, gazetecilik tutuklandı
0 0

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül tutuklandı. Cumhuriyet Gazetesi tutuklamayı 'Basının Kara Günü' olarak manşetine taşıdı. Ayrıca 'Erdoğan buyurdu, gazetecilik tutuklandı' dedi.

27 Kasım 2015 Cuma 06:10

Adana’da durdurulan MİT TIR’larıyla ilgili fotoğraf ve haberleri yayınlayan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül, “Devletin gizli kalması gereken belgelerini siyasal ve askeri casusluk amacıyla temin etme ve açıklama, üyesi olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme” gerekçesiyle tutuklandı. Can Dündar, mahkemenin kararını Twitter hesabından "Tutuklandık" diye duyurdu. Dündar ve Gül gece saatlerinde Silivri Cezaevi'ne konuldu.

 

Cumhuriyet Gazetesi olayı bugünkü manşetine taşıdı. 'Erdoğan buyurdu, gazetecilik tutuklandı' olarak verdiği haberde, "Genel Yayın Yönetmenimiz Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül, Erdoğan’ın ‘Ne istediler de vermedik?’ dediği örgüte yardım etmek suçlamasıyla tutuklandı."dedi.

 

İşte Cumhuriyet Gazetesi'nin bugünkü manşeti

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha