• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan, Fuat Avni olduğu gerekçesiyle Said Sefa'ya dava açmış

Erdoğan, Fuat Avni olduğu gerekçesiyle Said Sefa'ya dava açmış
0 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Haberdar GYY Said Sefa hakkında Fuat Avni olduğu iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Suç duyurusunun Said Sefa ve Haberdar ile ilgili başlatılan karalama kampanyasıyla eş zamanlı ortaya çıkması dikkat çekti.

19 Kasım 2015 Perşembe 14:58

HABERDAR - AKP'nin aylardır bulamadığı ve her seferinde Fuat Avni olmakla suçladığı isimler arasında yer alan  Haberdar Genel Yayın Yönetmeni Said Sefa ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Said Sefa'nın Fuat Avni olduğu iddiasıyla 1 yıl önce başvuruda bulunduğu ortaya çıktı.

 

Fuat Avni hesabının ortak bir havuz tarafından yönetildiği ve bu hesabı kullananlardan birinin Said Sefa olduğu iddia ediliyor. Bu gerekçeyle  Said Sefa'nın ev ve işyerlerinde arama yapılmasının istendiği başvuruda,  bilgisayar ve cep telefonlarına da  el konulması talep ediliyor.

 

HABERDAR'A DÜZENLENECEK OPERASYONUN PARÇASI MI?

 

Söz konusu belgeyi, dün akşam Said Sefa ve Haberdar'a yönelik sosyal medyada başlatılan karalama kampanyasının ardından Erdoğan'ın eski avukatı twitter hesabından yayınladı.

 

Ali Özkaya'nın, söz konusu suç duyurusunu 1 yıl önce yaptığını belirtmesine rağmen, belgenin karalama kampanyasının ardından organize şekilde ortaya çıkması dikkat çekti.

 

FUAT AVNİ PLANLANAN OPERASYONU 8 AY ÖNCE YAZMIŞTI

 

Fuat Avni, 8 ay önce yaptığı paylaşımlarda bugün startı verilen operasyona dikkat çekmiş ve "Kaçak Saray'a gelen yeni bir dosyada Yeni bir Fuat Avni bulmuşlar. Yeni günün Fuat Avni'si, Haberdar sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Said Safa" diyerek, Said Sefa'nın Fuat Avni olmakla suçlanacağını ileri sürmüştü.

 

 

Daha önce de AKP ve medyası tarafından Emre Uslu başta olmak üzere bir çok gazeteci Fuat Avni olmakla suçlanmış, bu doğrultuda yapılan haberlerle de algı operasyonları gerçekleştirilmişti.

 

İŞTE ERDOĞAN'IN O DÖNEM AVUKATI OLAN ALİ ÖZKAYA'NIN TWİTTER HESABINDAN PAYLAŞTIĞI SUÇ DUYURUSU


 

KAYNAK: HABERDAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha