• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Erdoğan ve AKP'liler Merkel hakkında neler söylemişlerdi?

Erdoğan ve AKP'liler Merkel hakkında neler söylemişlerdi?
0 0

Angela Merkel Türkiye ziyaretinde Davutoğlu ve Erdoğan'la görüştü. Bu görüşmelerin ardından iktidara yakın medya görüşmeleri öven haberler yayınladı. Ancak Erdoğan ve AKP'liler Merkel hakkında daha önce çok sert eleştiriler yapmışlardı, iktidar medyası Merkel hakkında hakarete varan ifadeler kullanmışlardı.

23 Ekim 2015 Cuma 11:14
HABERDAR

Almanya Başbakanı Angela Merkel Türkiye'yi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. Erdoğan, Merkel'le kameralara samimi pozlar verdi. AKP'ye yakın medya da Erdoğan-Merkel görüşmesi hakkında övücü haberler yaptılar. Ancak Erdoğan ve AKP'li yöneticiler uzun süredir Angela Merkel hakkında sert eleştiriler hatta hakarete varan ifadeler kullanıyorlardı.

İŞTE GEÇMİŞ DÖNEMLERDE ERDOĞAN VE AKP'NİN ÜST DÜZEY İSİMLERİNİN MERKEL HAKKINDA SÖYLEDİKLERİ

8 Ekim 2015 - Mehmet Ali Şahin:
Türkiye’nin AB üyeliği konusunda fikrinin değişmediğini söyleyen Merkel'e cevap Mehmet Ali Şahin'den gelmişti. Merkel, “Türkiye’nin üyeliğine karşıyım; bunu Erdoğan da biliyor.” demişti. Şahin, "Bizim muhatabımız Merkel değil" demişti.

19 Haziran 2013 - Yiğit Bulut: 24 TV canlı yayınında Almanya Şansölyesi Angela Merkel’i sert bir dille eleştirmişti. Bulut açıklamasında “Şimdi Merkel, Türkiye’ye posta koyuyor. Ya sen kimsin! Bizim zekatımız senden daha fazla eder” ifadelerini kullanmıştı.
16 Ekim 2015- Tayyip Erdoğan: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Müslüman Dini Liderler Zirvesi'ndeki açıklamalarında 30 bin mülteci kabul etti diye Merkel'in Nobel'e aday gösterilmesine tepki göstermişti.

22 Haziran 2013 - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ: Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye'nin içişlerine yönelik açıklamalarına tepki gösteren Bozdağ; "Sen Türkleri görmezsen belki Türkler de sandıkta başkalarını görebilir" demişti.6 Haziran 2015: Erdoğan, Sisi’yi Ağırlayan Almanya Başbakanı Merkel’e, " Almanya’da Merkel’le görüşmesi olmuş, Siemens 8 milyar avroluk veya dolarlık veya 9 milyar avroluk iş bağlamış’, bu bir defa Batı’nın sınıfta kaldığı gibi Almanya’da bu sınavda maalesef çok olumsuz bir neticeyle o da sınıfta kalmıştır. Demek ki bunlar demokrasiyi böyle tanımlıyorlar, böyle anlıyorlar. Böyle bir yaklaşım, böyle bir anlayış olamaz. Bir darbeciyi siz ağırlama durumunda kalacaksanız kusura bakmayın saygınızı yitirirsiniz dünyada o kadar.” diyerek tepki göstermişti.

27 Mart 2010: Brüksel'de Avrupa Birliği ile temaslarında bulunan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Almanya Başbakanı Angela Merkel'in "imtiyazlı ortaklık" ısrarına, "Bu laflar, iç siyasete yönelik istismardan ibarettir. Ben bunu ayrıca samimi bulmuyorum" diyerek tepki göstermişti.

ALMANYA DARBECİ İLAN EDİLMİŞTİ

AKP Hükümeti, Gezi Parkı direnişi ve 17 Aralık yolsuzluk operasyonlarında, üçüncü havalimanının yapılmasından rahatsız olan Almanya'nın parmağı olduğunu öne sürmüştü. AKP hükümeti, Almanya'nın Avrupa'nın en büyük havalimanları arasında yer alan Frankfurt Havalimanı'nı gölgeleyeceği için engellemek istediğini iddia etmişti.

ERDOĞAN ALMANYA'DA DÜZENLEDİĞİ MİTİNGTE MERKEL'İ BÖYLE YUHALATMIŞTIErdoğan'a yakın Sabah Gazetesi Merkel'i böyle manşetine taşımıştıKAYNAK: HABERDAR
0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha