• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fatih Altaylı: Aman Galip Öztürk'ü iade etmeyin; muhtemelen Gürcistan'da bile daha iyi yargılanır, daha fazla ceza çeker

Fatih Altaylı: Aman Galip Öztürk'ü iade etmeyin; muhtemelen Gürcistan'da bile daha iyi yargılanır, daha fazla ceza çeker
0 0

Fatih Altaylı ile Galip Öztürk daha önce Galatasaray bağışı üzerinden polemik yaşamıştı.

3 Haziran 2022 Cuma 14:29

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, daha önce Galatasaray'a yapmak istediği bağışı reddetmesi sonrası polemik yaşadığı Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk'ün Gürcistan'da 7 kilo kokain ile yakalanmasına ilişkin olarak, "Şimdi Gürcistan’da yargılanacak. Ama bir yandan da Türkiye’ye iade edilsin diyenler var. Bence edilmesin. Muhtemelen Gürcistan’da bile daha iyi yargılanır, daha fazla ceza çeker" yorumunu yaptı. 

 

Altaylı, yazısında hakkında "adam öldürmeye azmettirme" suçundan müebbet hapis cezası verilen Metro Turizm’in patronu Galip Öztürk'ün kaçtığı Gürcistan'da yakalanmasına ilişkin olarak kaleme aldığı yazısında,  "Türkiye ile bağı kopmadı. İşlerini yürüttü. Türkiye’den önemli isimler sık sık misafiri oldu. Kanun kaçağı olmasına rağmen, 'saygın' isimler kendisi ile beraber olmaktan kaçınmadılar. Adalet Komisyonu Başkanı bir hakim, Cumhurbaşkanı danışmanı ve federasyon başkanı eski bir basketbolcu ve daha pek çok 'bilinen' isim firariyi ziyaret ettiler, beraber oldular, poz verdiler" dedi. 

 

Altaylı, Öztürk'ün Galatasaray'a bağış yapmak istediğini ancak kendisinin buna karşı çıktığını hatırlatarak, "Yönetim beni disipline sevk etti ve kulüpten atmaya çalıştı. Kanun kaçağı ise benim adıma da 500 bin TL bağışlayacağını söyledi. Ben de kanun kaçağını dava ettim ve Metro Turizm otobüslerinde tacize uğrayan kadınların avukatlık masraflarını üstleneceğimi, üstelik de bunu uyuşturucudan gelen para ile değil, çalışılarak kazanılmış beyaz para ile yapacağımı açıkladım. Bunun üzerine o da bana 28 Şubat artığı dedi" ifadelerini kullandı.

 

"Hurşit Yavaş adlı uyuşturucu tacirinin parasıyla kurulduğu yıllardır yazılıp çizilen, Yavaş’ın hapse girmesiyle o zamanki ortağı olarak şirketi ele geçiren ve adını Metro Turizm’e çeviren Galip Öztürk’ten bahsediyorum" diyen Altaylı, şöyle devam etti:

 

"Ve dün güzel bir gelişme oldu. Gürcistan, bu kişiye yönelik bir operasyon yaptı. Çeşitli suçların yanı sıra evinde yapılan aramada da 7 kilo kokain ele geçirildi. Şimdi Gürcistan’da yargılanacak. Ama bir yandan da Türkiye’ye iade edilsin diyenler var. Bence edilmesin. Muhtemelen Gürcistan’da bile daha iyi yargılanır, daha fazla ceza çeker."

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha