• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fatih Altaylı: Biz de 15 Temmuz darbe girişimini ciddi ve önemli bir şey zannediyorduk, meğer Gezi’nin yanında esamesi okunmazmış!

Fatih Altaylı: Biz de 15 Temmuz darbe girişimini ciddi ve önemli bir şey zannediyorduk, meğer Gezi’nin yanında esamesi okunmazmış!
0 0

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, iktidarın Gezi eylemlerini hedef alan söylemlerine atıfta bulunarak, "Biz de darbe girişimini ciddi ve önemli bir şey zannediyorduk, meğer Gezi’nin yanında esamesi okunmazmış!" yorumunu yaptı.

7 Haziran 2022 Salı 15:53

Altaylı, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak, "TBMM bombalandı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bahçe duvarına uzaktan bomba atıldı. Tanklar yollara çıktı. Havaalanları kuşatıldı. Cumhurbaşkanı’nın tatil yaptığı zannedilen otele özel eğitimli askerler saldırdı. Generaller öldürüldü. Emniyet müdürleri katledildi. Darbe girişimi sonrası yüz binlerce kişi işinden atıldı, yargıda büyük temizlik yapıldı, TSK baştan ayağa elden geçirildi. Yüzlerce subay hâlâ içeride. Yüzlerce askeri öğrenci hâlâ içeride" dedi. 

 

"Ve şimdi öğreniyoruz ki, Türkiye’nin AK Parti döneminde karşı karşıya kaldığı en büyük felaket bu darbe girişimi değilmiş. AK Parti’nin yaşadığı en büyük travma ne darbe ne başka bir şeymiş" diyen Altaylı, şu ifadeleri kullandı:

 

"Her şeyin sorumlusu, ülkenin başına gelen en büyük felaket, iktidarın 'Medz yeghern'i meğer Gezi olaylarıymış.

 

Biz de darbe girişimini ciddi ve önemli bir şey zannediyorduk. Meğer Gezi’nin yanında esamesi okunmazmış.

 

Gezi'de 8 sivil, 2 güvenlik görevlisi hayatını kaybetmişti. Darbe girişiminde ise 150'ye yakın darbeci asker, 300'e yakın sivil öldü. Buna rağmen Gezi daha fena imiş. Vallahi şaşırdım. Hem de çok şaşırdım. Vardır elbet bir sebebi." 

 

Yazının tamamı için tıklayın.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha