• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Fatih Portakal haber sunucularına 'yorum yasağı' uyarısı yapan RTÜK Başkanı Şahin'i bültenine davet etti

Fatih Portakal haber sunucularına 'yorum yasağı' uyarısı yapan RTÜK Başkanı Şahin'i bültenine davet etti
0 0

Haber bülteni sunucularının yorum yapmasına yasak getirebileceklerini söyleyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan geldi.

17 Mayıs 2020 Pazar 20:13

Portakal "Gazetecilikte yüksek lisans yapmış birinin bu cümleleri kurması üzücü," diyerek Şahin'in ana haber bültenine konuk olmasını istedi.

 

Gazeteci Fatih Portakal, "Haber bültenleri yorum yapmadan sunulabilir" diyen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’i FOX Ana Haber'e davet etti. 

 

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, şimdiye kadar aldıkları kararlarda kimseden emir gelmediğini ileri sürerken, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı olması durumunda "Talimat ve telkinlerini emir telakki eder, başımızın üstüne deriz" demişti. Şahin, haber bülteni sunucularını ise, "Eğer böyle devam ederse, kanunda yeri var, bu konuda yeni bir karar alırız. Haber bültenleri yorum yapmadan, haber bülteni şeklinde sunabilirler. Bunu yapmamamız için lütfen taraflı davranmayın" diye uyardı.

 

RTÜK Başkanı Şahin’in bu sözlerini eleştiren FOX TV Ana Haber sunucusu Portakal Twitter'dan şunları söyledi: 

 

“Gazetecilikte yüksek lisans yapmış birinin bu cümleleri kurması üzücü. Emirle yorumlara yasak gelse bile -ihtimal vermiyorum- bu kez mimikler jestler devreye girer. Her şekilde kendimi ifade edebilirim. @rtukkurumsal başkanı ana haberime keşke konuk olsa…”

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha