• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Gazeteci Murat Ağırel cezaevinden yazdı: İddianameyi hatmettim, hakkımda hiçbir delil sunulmadığını görüyorum; olmayan bir şey ortaya çıkmaz

Gazeteci Murat Ağırel cezaevinden yazdı: İddianameyi hatmettim, hakkımda hiçbir delil sunulmadığını görüyorum; olmayan bir şey ortaya çıkmaz
0 0

Libya'da hayatını kaybeden MİT mensubuna ilişkin yaptığı sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilerek tutuklanan Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, cezaevinden yazdı.

18 Mayıs 2020 Pazartesi 13:52

Hakkında hazırlanan iddianameyi dikkatlice okuduğunu söyleyerek hakkında hiçbir delil sunulmadığına dikkati çeken Ağırel, "Ne bir telefon kaydı, ne sanıklar ile aramızda bir telefon konuşması, bir yazışma hiçbir şey yok. HTS kayıtlarını daha görmedim. Orada da bir şey yok. Bırakın bir ayı 12 ay geriye gitseler yine bir sonuç çıkaramazlar. Olmayan bir şey ortaya çıkmaz çünkü" ifadelerini kullandı.

 

Murat Ağırel, Yeniçağ gazetesinde yayımlanan yazısında şunları kaleme aldı:

 

Tüm iddianameyi defalarca okudum. Adeta hatmettim. İddianameyi hazırlayanlar tamamı niyet okuyarak herhangi bir delil sunmadan "case officer" kelimesini baz alarak MİT personelini ifşa ettiğimi iddia etmiş. Tahliye edilmeme sebebi olarak ise delilleri karartma, kaçma şüphesi görülmüş. Elbet mahkemede bunları çürüteceğim. Ben "case officer" kelimesinin ne olduğunu bilmiyordum. Sorduğum kişi saha elemanı yani meslek memuru olduğunu söylemişti. Ancak bu süreçte artık her şeye şüphe ile bakmaya başladım. Söylememin bir sakınca olup olmadığını bilmiyorum. Ne tuhaf değil mi?

 

Suçsuz olduğumu, yapmadığım bir şey ispatlamak zorundayım. Elbet bu süreç bitecek ve suçsuzluğum ortaya çıkacak buna tüm kalbim ile inanıyorum, 24 Haziran'ı iple çekiyorum. Umarım yapılan hatanın farkına varılır ve yeniden kara kızımın, eşimin, oğlumun, ailemin yanına dönebilirim.

 

İddianameye baktığımda hakkımda hiçbir delil sunulmadığını görüyorum. Sundukları tek delil Sputnik'te kitabım hakkında Ahu ile yaptığım radyo röportajı. Dezenformasyon çalışması olarak da 5. Sulh Ceza Mahkemesi'nin verdiği tartışmalı kararı göstermişler. Ne bir telefon kaydı, ne sanıklar ile aramızda bir telefon konuşması, bir yazışma hiçbir şey yok. HTS kayıtlarını daha görmedim. Orada da bir şey yok. Bırakın bir ayı 12 ay geriye gitseler yine bir sonuç çıkaramazlar. Olmayan bir şey ortaya çıkmaz çünkü.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha