• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Genelkurmay Başkanı'ndan Çetin Altan için taziye

Genelkurmay Başkanı'ndan Çetin Altan için taziye
0 0

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar değerli fikir adamı Çetin Altan için Altan ailesine taziyede bulundu.

28 Ekim 2015 Çarşamba 14:54

Türk basınının ünlü kalemlerinden gazeteci ve yazar Çetin Altan’ın geçen perşembe günü hayatını kaybetmesinin ardından oğulları Ahmet Altan ve Mehmet Altan başta olmak üzere Altan ailesine başsağlığı ve taziye mesajları yağdı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eşbaşkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen, KCK Yürütme Konseyi eş Genel Başkanlığı, Altan için başsağlığı mesajı yayımlayanlar arasındaydı.

GENELKURMAY BAŞKANI HULUSİ AKAR'DAN TAZİYE

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın da aileye taziye mesajı gönderdiği öğrenildi.

Tüm bu yoğun taziye mesajlarının içerisinde mevcut iktidar partisinin, hükümet yetkililerinin taziye mesajı göndermemesi dikkat çekti.

Oysa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2009 yılında dönemin başbakanıyken Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’nü Çetin Altan’a “Türkiye artık ne Çetin Altan’ı 300 kez mahkeme kapılarına çağıran ve düşünceyi mahkûm eden bir Türkiye’dir; ne de Nâzım Hikmet’i 12 yıl boyunca hapishanelerde tutan bir Türkiye’dir. O algılarıyla vehimler üreten Türkiye yerini özgüvene bırakmıştır” sözleriyle takdim etmişti.

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha