• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç istifa etti: 6 kişinin görevine bilgim dışında son verildi

Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç istifa etti: 6 kişinin görevine bilgim dışında son verildi
0 0

31 Mart seçimleri sonrasında eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın yönetime gelmesinin ardından Halk TV'de yaşanan ayrılıklara bir yenisi eklendi.

2 Mayıs 2019 Perşembe 18:38

Halk TV Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Şaban Sevinç, Twitter'dan paylaştığı mesajla istifa ettiğini duyurdu. Kanaldan ayrılma nedeni olarak 6 kişinin görevinde bilgisi dışında son verilmesini gösteren Sevinç, mesajında "Seçimin ardından 1 Nisan sabahı büyük bir sevinç yaşamaya hazırlanırken Halk TV ekibinden 6 kişinin görevlerine bilgim dışında son verildi. Bunu durdurma çabalarım maalesef sonuç bulmadı. Onaylamadığım ve değiştiremediğim süreçte yer almayı uygun bulmadığımdan 7 yıla yakın zamandır sürdürdüğüm Halk TV'deki görevimden bugün itibariyle istifa ediyorum" dedi.

 

Atakan Gültekin, Gökhan Demirel, Lale Özan Arslan, Rahmi Aygün, Semra Topçu, Barış Yarkadaş, Uğur Dündar, Bülent Mumay'ın isimlerine tek tek yer vererek Halk TV'nin eski ve yeni çalışanları ile izleyicilerine teşekkür eden Sevinç, ayrılık mesajında Deniz Baykal için de "Halk TV ailesi olarak bizleri, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesi ve Mustafa Kemal'in aydınlık Türkiye idealinden sapmadan doğru bildiğimizi yapmamız için destekleyerek bugüne kadar kale gibi arkamızda duran sayın Deniz Baykal'a selam olsun" ifadelerini kullandı. 

 

Şaban Sevinç'in Twitter'dan paylaştığı mesaj şöyle: 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha