• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hürriyet'e operasyon başladı

Hürriyet'e  operasyon başladı
0 0 2

Seçimlerde tek başına iktidara gelen AKP, medyaya yönelik son operasyonunu Hürriyet gazetesinde yapmaya hazırlanıyor. Operasyon kapsamında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin görevden alınıp, yerine Fatih Çekirge getirilecek.

3 Kasım 2015 Salı 12:17

HABERDAR / ÖZEL - AKP'nin tek başına iktidara gelmesinin ardından medyaya yönelik operasyonun yeni adresi Hürriyet gazetesi oldu.

 

Hürriyet'e yönelik operasyon İpek Grubu'nun da  olduğu gibi kayyum atama yoluyla değil,  gazetenin yönetimini değiştirme şeklinde gerçekleşecek.

 

Haberdar'ın edindiği bilgiye göre; Sedat Ergin ve ekibi görevden alınıp, yerine Fatih Çekirge getirilecek. Fatih Çekirge'nin Hürriyet'in başına getirilmesine yönelik çalışmaları Binali Yıldırım yürütüyor ve bu çerçevede Çekirge ile de bir görüşme yapıldığı iddia edildi.

 

Operasyon kapsamında birçok yazarın da gazete ile ilişiğinin kesileceği öğrenildi.

 

KAYNAK: HABERDAR

0 0 2
YORUMLAR
  • Ziyaretçi
    RUMELİZEDE10 Kasım 2015 Salı 11:55 Fatih Çekirge'yi yeni tercihinden dolayı kutlarız. Aslında Star'da Cem UZAN' a "askerlerden sana haber getiriyorum san pampa" ayağı ile havalara sokup sonrada ortada bırakan kişi olarak biliniyor. Bu yeni tarzı da şimdi bilinecek.
  • Ziyaretçi
    Capanoglu668 Kasım 2015 Pazar 12:14 Hüriyet bunu haketmisti gec bile kalindi
YORUM EKLE

captcha