• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

Hürriyet gazetesinde işine son verilen Çınar Oskay: Özgürüz, içimiz kıpır kıpır

Hürriyet gazetesinde işine son verilen Çınar Oskay: Özgürüz, içimiz kıpır kıpır
0 0

Hürriyet'te evlere yollanan tebligat aracılığıyla işine son verilen gazeteciler arasında bulunan Hürriyet Ek Yayınlar Yayın Yönetmeni Çınar Oskay "Şimdi dışardaki gazeteci arkadaşlarımıza kavuşuyoruz. Özgürüz, içimiz kıpır kıpır" paylaşımında bulundu

31 Ekim 2019 Perşembe 20:51

Okuyuculara teşekkür eden Oskay, "Yüzümüz kızarmadan, bizi mahcup etmeyecek bir arşivle yolun sonuna geldik" dedi.

 

Doğan Grubu'ndan Demirören Holding'e satılan Hürriyet gazetesinde eve tebligat yoluyla işten çıkarılan gazetecilerin sayısı 43'e yükseldi. İşten çıkarılan kişilerin tamamının Türkiye Gazeteciler Sendikası'na üye olduğu, sendikanın toplu sözleşme yapabilmek için az sayıda daha ihtiyaç duyduğu bu nedenle gazete yönetiminin sendikalı çalışanların işine son verdiği öne sürüldü. Gazetenin işten çıkarmalara devam edeceği bildirildi. İşten çıkarılan kişilerin geniş çaplı bir kampanya hazırlığı içerisinde olduğu bildirildi. İşten çıkarmaların ardından TGS'ye üye olan bazı çalışanların sendika üyeliğinden ayrıldığı ifade edildi. 

 

Gazetenin işine son verdiği isimlerden olan Çınar Oskay, konuya ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Oskay paylaşımında "Yüzümüz kızarmadan, bizi mahcup etmeyecek bir arşivle yolun sonuna geldik. Şimdi dışardaki gazeteci arkadaşlarımıza kavuşuyoruz. Özgürüz, içimiz kıpır kıpır. 2012-2019 Hürriyet Ekler ekibiyle çalışmak bir onurdu. Bizi bugüne kadar terk etmeyen okuyucularımıza teşekkür ediyorum" dedi.

 

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha