• Dolar
  • Euro
  • BIST
Facebook Twitter

İngiliz Büyükelçi Cem Küçük'le dalga geçti

İngiliz Büyükelçi Cem Küçük'le dalga geçti
0 0

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Star yazarı Cem Küçük'ün bugün köşesinde gündeme taşıdığı iddiaları alaycı bir dille yalanladı.

4 Kasım 2015 Çarşamba 14:10

HABERDAR ( ÖZEL) - Star gazetesi yazarı Cem Küçük ile İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore arasında medyaya uygulanan baskılar konusunda yaşanan polemik bugün de devam etti.

 

Cem Küçük'ün köşesindeki iddialarını daha önce yalanlayan Büyükelçi Moore, Küçük'ün söz konusu iddialarında ısrarcı olması üzerine  bugün twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı. Moore, yazısında kamuoyunda bilinen üslubunu kullanan Küçük'e alaycı bir göndermede bulundu.

 

Büyükelçi Moore, yaptığı açıklamada, "Bugün Cem Küçük’ün Star gazetesindeki sütununun konusu olmak ve dahası  bana sen diye hitap ederek yakın bir dostuymuşum gibi davranmış olması gururumu okşadı.  Twitter mesajımı doğru biçimde ve eksiksiz aktardığı için müteşekkirim. Benim verdiğim gerçeklere mi yoksa Sayın Küçük’ün “gerçek” hikaye ile ilgili ilginç komplo teorilerine mi inanacaklarına karar vermeyi, okuyuculara bırakıyorum." ifadesini kullandı.

 

Moore, önceki gün köşesinde İngiltere'nin gazete kapattığını ileri süren Cem Küçük'ün iddialarını Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yalanlamış ve "Bugünkü Star gazetesinde Cem Küçük'ün, 'News ofthe World gazetetesinin İngiliz devleti tarafından kapatıldığı' yönündeki asılsız haberi tekrarladığını gördüm. Bu tamamen gerçek dışıdır. Gazeteyi kapatma kararını News International kendisi almıştı." ifadelerini kullanmıştı.

 

Cem Küçük de bugünkü köşesinde "Bu tarz açıklamalarla çocuk mu kandırıyorsun sen Mr. Moore? Kim inanır bu palavralara? ABD’nin istihbarat memuru olarak Türkiye’de görev yaptığını herkesin bildiği Benjamin Harvey de benim bir yazıma cevaben gazeteci Julian Assange hakkındaki tutuklama kararı ile Wikileaks faaliyetleri arasında hiçbir bağ olmadığını utanmadan yazmıştı. Elbette bu komik cevapları okuyan her ortalama zeka sahibi de kahkahalarla gülüyor." diyerek, Richard Moore'nin açıklamasına cevap vermişti. 

 

KAYNAK: HABERDAR

0 0
YORUMLAR
YORUM EKLE

captcha